Donald Trump w lipcu w Polsce. Ryszard Czarnecki: jesteśmy liderem regionu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 08:29
- Polityka amerykańska zaczęła nadawać na nowych falach i Polska na tej nowej formule korzysta, bo jest traktowana znacznie poważniej, lepiej i godniej niż za czasów administracji Baracka Obamy - mówi w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o wizycie Donalda Trumpa w Polsce i wyborach w Niemczech (Sygnały dnia/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

6 lipca do Polski ma przybyć prezydent USA Donald Trump. Biały Dom zapowiada, że "wizyta Donalda Trumpa w Polsce potwierdzi zobowiązania wobec jednego z najbliższych europejskich sojuszników USA i ma na celu podkreślenie wagi wzmocnienia wspólnej obrony NATO".

Ryszard Czarnecki ocenia, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce to "spektakularny przykład nowej strategii USA". - Z Europą nie rozmawia się już za pośrednictwem Niemiec, jak było przez prawie dwie kadencje prezydenta Baracka Obamy, tylko na zasadzie bilateralnej, dwustronnej, a więc osobno z każdym państwem, także Polską - jako liderem regionu - zaznacza gość Jedynki.

- Ma to duże znaczenie dla naszego kraju i potwierdza fakt, ze jesteśmy nie tylko liderem regionu, największym państwem, ale także organizatorem współpracy krajów naszej części starego kontynentu - dodaje wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 

Ryszard Czarnecki ocenił także, kto - jego zdaniem - powinien wygrać wybory parlamentarne w Niemczech, aby Polska na tym zyskała. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 27.06.2017

Godzina emisji: 7.14

kh/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Donald Trump odwiedzi w lipcu Polskę. Witold Waszczykowski: jesteśmy ważnym sojusznikiem USA

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 09:24
Biały Dom poinformował oficjalnie, że prezydent Donald Trump przyjął zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy i odwiedzi nasz kraj w lipcu, bezpośrednio przed szczytem G20 w Hamburgu w Niemczech. Szczyt odbędzie się w dniach 7-8 lipca.
rozwiń zwiń