Andrzej Adamczyk: autostrada A1 będzie zrealizowana do 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 08:39
- Naszym celem jest budowa integralnej sieci dróg szybkiego ruchu autostradowych i ekspresowych - powiedział w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. 
Audio
  • Minister Andrzej Adamczyk o inwestycjach drogowych i kolejowych (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Minister Andrzej Adamczyk o inwestycjach drogowych i kolejowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Dziś ma zostać ogłoszony przetarg na budowę brakującego fragmentu autostrady A1. - Odcinek między Pyrzowicami a Częstochową jest w budowie, kierujemy do drugiego etapu przetargu odcinek między Częstochową a Tuszynem - powiedział w Jedynce Andrzej Adamczyk. - Autostrada A1 będzie zrealizowana do 2021 roku - poinformował. Podkreślił, że po ukończeniu prac zostanie utworzony ciąg autostrady A1 od portów Trójmiasta do południowej granicy na wysokości Ostrawy. - Rząd zdecydował, że ta autostrada nie będzie realizowana w trybie partnerstwa publicznego - dodał minister.

Gość Jedynki przypomniał, że rząd w czerwcu podjął decyzję o zwiększeniu limitu finansowego na budowę dróg. - Są tam też środki finansowe na budowę A2 od wschodniej części Warszawy aż do Białej Podlaskiej - powiedział Adamczyk. Wskazał, że w Białej Podlaskiej trwają prace nad przygotowaniem portu przeładunkowego. Ta droga - jeśli nie będzie odwołań od decyzji środowiskowych - również powinna być gotowa w 2021 roku.

Minister mówił też o planach budowy drogi S3 (wzdłuż zachodniej granicy), europejskiej międzynarodowej trasy Via Carpatia (wzdłuż wschodniej granicy) i o połączeniu ze Lwowem. Nie zabrakło również wątku inwestycji kolejowych i projektu kolei dużych prędkości. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury i budownictwa)

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 7.14

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adamczyk zapowiada ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 14:16
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie utrudnień przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wyjazdów, będą stosowane ułatwienia dla kierowców.
rozwiń zwiń