"Bezpieczeństwo hasłem przewodnim wizyty Donalda Trumpa w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 08:18
- To wyjątkowa wizyta i ważny sygnał dla naszego kraju i świata. Po raz pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Polski tak szybko po objęciu urzędu - powiedział na antenie Jedynki rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński.
Audio
  • Krzysztof Łapiński o wizycie Donalda Trumpa w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

- Jeżeli chodzi o program wizyty, to na Placu Krasińskich odbędzie się tylko przemówienie Donalda Trumpa. Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą potrwa natomiast ponad godzinę. Sama wizyta będzie się skupiała wokół kilku wątków, ale najważniejszym będzie bezpieczeństwo pod kątem militarnym i energetycznym. Chodzi m.in o obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju. Mamy nadzieje, że wspólnie dojdziemy do porozumienia i kontrakty będą podpisywane na wiele lat. W interesie USA, NATO i Polski leży, by ci żołnierze byli u nas jak najdłużej – powiedział Krzysztof Łapiński.

Zapytany o głosy niezadowolenia ze strony opozycji w kwestii organizacji wydarzenia, gość "Sygnałów dnia" stwierdził, że "jeśli dzisiaj odpowiedzią Platformy Obywatelskiej na przyjazd prezydenta USA jest próba bojkotu tego wystąpienia, to ja ubolewam, że mamy taką opozycję". - Nigdy się nie zdarzyło, by prezydent USA tuż po objęciu władzy, przyjechał w tak krótkim czasie do Polski. To jego druga wizyta zagraniczna i miejscem tej wizyty od razu będzie Warszawa. Jeżeli opozycja chce siać zamęt, to moim zdaniem jej się to nie uda. To będzie detal, o którym za kilka tygodni nikt nie będzie pamiętać – dodał rzecznik prezydenta.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Krzysztof Łapiński (rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 4.07.2017

Godzina emisji: 7.15

koz/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Oczekiwania polityków co do wystąpienia Donalda Trumpa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 11:11
- Organizatorem wystąpienia prezydenta USA Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest ambasada Stanów Zjednoczonych - podkreślił w śniadaniu w Trójce rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. PO zarzuciła, że Kancelaria Prezydenta dzieli Polaków nie wystosowując zaproszenia na to spotkanie do posłów opozycji.
rozwiń zwiń