Stanisław Tyszka: wizyta Donalda Trumpa szansą dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 08:52
- Nie chodzi o poklepywanie prezydenta USA po plecach, tylko o załatwienie konkretnych korzyści dla polskich obywateli - mówi w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Sejmu.
Audio
  • Stanisław Tyszka o wizycie Donalda Trumpa w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

W środę wieczorem do Polski przybędzie prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. W czwartek będzie gościem szczytu Trójmorza w Zamku Królewskim, a wcześniej spotka się "w cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą.

Stanisław Tyszka ocenia, że wizyta amerykańskiego prezydenta jest szansą dla Polski. - Relacje Stanów Zjednoczonych z Niemcami oraz personalnie Trumpa z Merkel są bardzo napięte. Powinniśmy wykorzystywać tego typu okazje na zacieśnienie relacji ze Stanami Zjednoczonymi, ale na takich zasadach, żeby coś zyskiwać - zaznacza gość Jedynki.

- Upokarzające i poniżające dla Polaków jest na przykład to, że jako jeden z nielicznych krajów nie mamy ruchu bezwizowego z USA. Jeżeli PiS chce rzeczywiście wykorzystać ten gest Donalda Trumpa, to niech to się nie sprowadzi tylko i wyłącznie do efektu wizerunkowego, ale niech podniesie wyraźnie sprawę wiz, które zresztą Donald Trump obiecywał Polonii w czasie kampanii wyborczej - podkreśla poseł Kukiz'15.

Stanisław Tyszka zdradził także, gdzie planuje wysłuchać wystąpienia Donalda Trumpa. Mówił też o Lechu Wałęsie i Władysławie Frasyniuku, którzy - jak zapowiadają - mają pojawić się na kontrmanifestacji w najbliższą miesięcznicę smoleńską. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)

Data emisji: 04.07.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

"Bezpieczeństwo hasłem przewodnim wizyty Donalda Trumpa w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 08:18
- To wyjątkowa wizyta i ważny sygnał dla naszego kraju i świata. Po raz pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Polski tak szybko po objęciu urzędu - powiedział na antenie Jedynki rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński.
rozwiń zwiń