X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent: liczę na to, że obecność wojsk USA w Polsce będzie zwiększana

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 10:00
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w "Sygnałach dnia", że wzmocnienie obecności wojsk amerykańskich i Sojuszu w Polsce, na wschodniej flance NATO, będzie jednym z tematów jego rozmowy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Mowa będzie również o bezpieczeństwie energetycznym.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda o wizycie prezydenta USA w Polsce (Jedynka/Sygnały dnia)

Prezydent podkreślił w "Sygnałach dnia", że chciałby, aby obecność wojsk sojuszniczych w Polsce, zwłaszcza oddziałów USA, miała charakter stały. Zaznaczył, że Stany Zjednoczone są od dziesięcioleci gwarantem bezpieczeństwa militarnego w Europie.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wizyta prezydenta USA wzmacnia pozycję każdego państwa i tak jest też w tym przypadku. - Cieszę się z tej wizyty (...). Ona pokazuje, że Polska jest ważna również na arenie międzynarodowej – mówił w Jedynce polski prezydent. Dodał, że to jest druga wizyta zagraniczna Donalda Trumpa – i zauważył, że zaczyna się ona od Polski.

Prezydent Trump wie, że spokój i bezpieczeństwo w Europie jest elementem bezpieczeństwa i spokoju Stanów Zjednocznych - mówił Andrzej Duda. Dodał, że poczas jego wizyty mowa będzie głównie o sprawach gospodarczych, m.in. o bezpieczeństwie energetycznym.

- Chciałbym, aby w perspektywie była długofalowa umowa z amerykańską firmą o dostawie gazu skroplonego do Polski - zaznaczył.

Prezydent Andrzej Duda pytany o tematy szczytu Trójmorza z udziałem Trumpa, mówił, że ma ono przede wszystkim charakter gospodarczy. – Rozmawiamy o rozwoju infrastruktury w przestrzeni północ-południe w Europie Środkowej – zaznaczył. Brak w tym zakresie przekłada się na relacje gospodarcze, turystyczne etc. Jak podkreślił rozwój tego regionu ważny jest dla całej Unii Europejskiej.

Druga rzecz – to zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego naszej części Europy. Mówi się o korytarzu Północ-Południe. Mamy gazoport w Świnoujściu, a Chorwaci planują utworzyć pływający gazoport na wyspie Kyrk. Wtedy będziemy spięci między Bałtykiem i Adriatykiem – poinformował Andrzej Duda.

Prezydent powiedział też, że przemówienie Trumpa na placu Krasińskich będzie skierowane do całego świata, nie tylko do Polaków

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: prezydent Andrzej Duda

Data emisji: 06.07.2017

Godzina emisji: 7.13

agkm/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump rozpoczął wizytę w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 23:15
Donald Trump o godzinie 22:15 wylądował w Warszawie. Donalda Trumpa wraz z małżonką i około 20-osobową delegacją powitali szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz amerykański ambasador w Polsce Paul Jones. Wraz z parą prezydencką do Polski przybyła również córka Donalda Trumpa Ivanka Trump z mężem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kupuje system obrony powietrznej Patriot. To już pewne

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 06:46
Minister obrony Antoni Macierewicz poinformuje dziś o podpisaniu przez MON porozumienia z Departamentem Obrony USA w sprawie nabycia przez Polskę systemu obrony powietrznej Patriot - zapowiedział resort w środę wieczorem.
rozwiń zwiń