X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie się uchylać od odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 09:25
- Tam, gdzie zostało złamane prawo, powinno to być naprawione - powiedziała w "Sygnałach dnia" Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując reprywatyzację w Warszawie i działania komisji weryfikacyjnej.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o reprywatyzacji w Warszawie (Sygnały dnia/Jedynka)

Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji w całości uchyliła decyzję dotyczącą zwrotu działki przy Twardej 8. Chodzi o grunt, na którym do czerwca ubiegłego roku mieściło się elitarne, dwujęzyczne gimnazjum. Decyzją ratusza szkoła została przeniesiona na Mokotów, bo o nieruchomość upomniał się znany handlarz roszczeń Maciej M. W 2014 roku zapadła decyzja, aby oddać mu działkę.

- Komisja w tym momencie potwierdziła to, o co od 2015 r stara się miasto - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że ta działka nie została wydana i miasto robiło wszystko, aby pozostała ona we władaniu warszawiaków. Wicemarszałek Sejmu wyraziła jednak wątpliwość, czy decyzje podjęte przez komisję będą w przyszłości rozpatrywane jako zgodne z konstytucją i prawem.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że tam, gdzie zostało złamane prawo, powinno to być naprawione. Zaznaczyła, że najpierw trzeba udowodnić, że coś zostało zrobione źle. Jej zdaniem prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie się uchylać od odpowiedzialności. Przypomniała, że na razie przed komisją widzieliśmy byłych urzędników, których pani prezydent zwolniła dyscyplinarnie z pracy.

Polityk Platformy Obywatyelskiej mówiła też w audycji o kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej, kondycji PO i podwyżce cen paliwa.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 7.17

fc/pg

Zapis rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
a_r_e_k2017-07-11 14:26 Zgłoś
Błędy popełnili urzednicy a nie HGW, to oni powinni zostać ukarani. HGW zwolniła pisowskiego dyrektora BGN

Czytaj także

Sebastian Kaleta: zeznania świadków "rozbiły" argumentację Gronkiewicz-Waltz

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 08:00
- Zeznania świadków ws. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie wskazują, że decyzje o zwrocie nieruchomości zapadały wyżej niż Biuro Gospodarki Nieruchomościami - uważa Sebastian Kaleta. Członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji komentował w radiowej Jedynce przesłuchanie areszcie śledczym we Wrocławiu adwokatów Andrzeja M. i Tomasza Ż.
rozwiń zwiń