X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co ze służbowym telefonem na wakacjach? Psycholog radzi, jak "wyłączyć" się na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 08:15
- Wiemy, że nagłe odcięcie się od czegoś, dzięki czemu pracujemy, może się skończyć większym problemem, niż można przypuszczać - ostrzega psycholog Andrzej Tucholski. Gość radiowej Jedynki radzi, jak zrezygnować z bycia "on line" i móc w pełni wypocząć na wakacjach.
Audio
  • Andrzej Tucholski radzi w jaki sposób odciąć się na wakacjach od bycia "on line" (Sygnały dnia/jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Jak przyznał specjalista, znane z filmów poświęcenie pracy dla rodziny poprzez utopienie służbowego telefonu w wodzie nie jest najlepszą receptą na udany urlop. Według Andrzeja Tucholskiego lepiej ograniczyć sobie korzystanie z komputera czy telefonu do kilku razy dziennie. - Odbieram telefony czy oddzwaniam dwa razy dziennie, na przykład do godziny 16. Wyznaczamy sobie z góry godziny. Ta metoda ograniczenia i nadzorowania jest niezwykle popularna na świecie - proponował Andrzej Tucholski.

Gość "Sygnałów dnia" powiedział, że choć będzie to z początku trudne, tego rygoru można się nauczyć. - Podobnie ludzie robią teraz na przykład z mailami: dbierają je w dwóch-trzech godzinach w ciągu dnia i uczą swoje otoczenie tego, że korzystają z poczty elektronicznej w konkretnych momentach - mówił psycholog. Tym, którzy z różnych względów woleliby nie rozstawać z telefonem specjalista radzi, by przypisali poszczególnym numerom telefonów różne dźwięki dzwonka. Dzięki temu będą oni mogli po dźwięku sygnału dzwoniącego telefonu stwierdzić, kto dzwoni, co pozwoli wybierać połączenia, które chce się odbierać. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Tucholski (psycholog)

Data emisji: 15.07.2017

Godzina emisji: 7.14

dad/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senacka komisja przyjęła nowelę o KRS bez poprawek

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 21:25
Senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji przyjęła bez poprawek nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Wcześniej odrzuciła wniosek senatora Platformy Obywatelskiej Jan Rulewskiego o odrzucenie jej w całości.
rozwiń zwiń