X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł Kukiz’15: ważne prawo o sądach jest uchwalane zbyt szybko

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 09:40
- Minister sprawiedliwości staje się jednym z najpotężniejszych urzędników w Polsce – mówił w "Sygnałach dnia" Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15), komentując ostatnie zmiany prawne w zakresie wymiaru sprawiedliwości.
Audio
  • Tomasz Rzymkowski o reformie sądownictwa (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość Jedynki odniósł wrażenie, że w przypadku ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości nie uwzględniono zmian, które wpłyną na sprawniejsze funkcjonowanie sądów i nie usuną bolączek, które drażnią obywateli. Ma nadzieję, że spełnią się zapowiedzi władz, iż to tylko początek zmian.

Według Tomasza Rzymkowskiego jedna z najistotniejszych ustaw w Polsce dotyczacych ustroju, o Sądzie Najwyższym, procedowana jest zbyt szybko. Mówił, że nie był np. w stanie w przeznaczonym na to czasie zapoznać się z tysiącem poprawek, trudno było przeanalizować całokształt ustawy.

Poseł Kukiz'15 mówił też, że choć prezydent złożył projekt ustawy, w ogóle nie został on rozpatrzony. Natomiast do ustawy o SN dołączono ustawy zupełnie innej materii, o Krajowej Radzie Sądownictwa – powiedział. Dodał, że można to rozpatrywać jako szantaż, bo jeśli prezydent by jej nie podpisał, to w prawie nie zostałyby uwzględnione postulowane przez niego przepisy dotyczące KRS, to jest większości 3/5.

Ustawa o SN ogranicza w stosunku do obecnych przepisów uprawnienia prezydenta wobec wymiaru sprawiedliwości – zauważył też polityk. - To ostatnie rozwiązanie nie podoba mi się. Minister sprawiedliwości staje się jednym z najpotężniejszych urzędników w Polsce – stwierdził.

Tomasz Rzymkowski ocenił też, że partia Nowoczesna próbuje "przelicytować" partię PO pod względem "radykalnych", w jego ocenie, działań.

Poseł Kukiz’15 opisywał w tym kontekście sytuację na komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Więcej na ten temat w audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Rzymkowski (poseł Kukiz’15)

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 8.19

agkm/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: reforma sądownictwa jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 08:29
- Ludzie boją się reformy sądownictwa, bo opozycja narzuca w tym temacie czarną narrację – powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń