X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prezydent Andrzej Duda musi trochę pogodzić ogień z wodą"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 09:01
- Prezydent ma bardzo trudne zadanie. Musi trochę pogodzić ogień z wodą i to się chyba nie może udać - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). - Jest taka zimna wojna pomiędzy Pałacem Prezydenckim a PiS-em - stwierdził Mateusz Baczyński (Onet.pl). 
Audio
  • Publicyści oceniali wywiad Jarosława Kaczyńskiego w telewizji Trwam (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu telewizji Trwam i Radiu Maryja. Powiedział w nim, że zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa przez prezydenta Andrzeja Dudy było błędem "ale na tym trzeba skończyć". - Ta sprawa jest już za nami. Przeszłości się nie cofnie, idziemy dalej - mówił były premier.

- Jarosław Kaczyński próbuje uspokoić sytuację i wyciszyć konflikt. Zresztą to było widoczne przez cały wczorajszy dzień, kiedy minister Jaki wycofał się z konferencji, jak nagle politycy PiS-u przestali odpowiadać na konfrontacyjne wezwania Krzysztofa Łapińskiego, nagle to wszystko ucichło. Wydaje mi się, że ten wywiad to była taka "kropka nad i" - na razie czekamy, zobaczymy, co przygotuje prezydent, dajemy mu czas na przygotowanie ustaw o SN i KRS - zaznaczył Jacek Liziniewicz.

- Prezydent ma bardzo trudne zadanie. Musi trochę pogodzić ogień z wodą i to się chyba nie może udać. No, ale zobaczymy, może da radę - dodał publicysta "Gazeta Polskiej".

- To było typowe przemówienie Jarosława Kaczyńskiego do tego swojego najbardziej twardego elektoratu, z racji medium, w którym się wypowiadał. Czyli trochę jakby przedstawianie polityki jako mitycznej walki dobra ze złem, gdzie oczywiście PiS uosabia dobro. Co do samego Andrzeja Dudy, to był tam taki lekki prztyczek w nos, takie stwierdzenie na zasadzie "Andrzej, zbłądziłeś, każdemu się to zdarza, ale jeszcze masz szanse się nawrócić" podkreślił Mateusz Baczyński. - I rzeczywiście widać, że jest taka zimna wojna pomiędzy Pałacem Prezydenckim a PiS-em - dodał gość Jedynki.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Mateusz Baczyński (Onet.pl)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 8.15

dcz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcielibyśmy, aby odbyła się szersza dyskusja na temat reformy sądownictwa"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 08:47
- Prezydent zawetował te ustawy nie po to, żeby nie było żadnych zmian w sądownictwie, ale żeby w spokoju przygotować własne rozwiązania. Na pewno będą szły w tym kierunku, żeby Sąd Najwyższy działał dobrze i sprawnie, ale też żeby była jakaś kontrola społeczna nad wymiarem sprawiedliwości - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Łapiński, rzecznik Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń