Mija rok od wizyty Franciszka. "Pierwsze social-ŚDM w historii"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 11:50
Dokładnie rok temu do Polski przybył papież Franciszek, a za nim - młodzi katolicy z całego świata. - To było jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju - mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik o tym, co pamiętamy z przesłania papieża Franciszka po roku od ŚDM (Sygnały dnia/Jedynka)
Brzegi, Światowe Dni Młodzieży 2016
Brzegi, Światowe Dni Młodzieży 2016Foto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Gość "Sygnałów dnia" przekonuje, że magnesem, który przyciągnął do Polski tak wielu pielgrzymów, była nie tylko postać Franciszka, ale i Jana Pawła II.

- Ludzie chcieli zobaczyć kraj papieża-Polaka. - mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik. - Ponadto były to pierwsze social-ŚDM, bo bardzo wiele osób podawało przez media społecznościowe informacje o Polsce. A papież Franciszek mówił do pielgrzymów językiem nastolatka. Prawdopodobnie po raz pierwszy w dokumentach papieskich pojawiły się takie wyrażenia, jak "twardy dysk", "przesyłanie filmików na komórkę" - dodaje.

Które słowa papieża najgłębiej zapadły w pamięć i po roku od ŚDM nadal inspirują młodych katolików? Na czym polega słynne papieskie zejście z kanapy? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski)

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 7.43

mg

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. "Nie bójmy się pojechać do Krakowa"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 08:31
- Odpowiedzialni za Światowe Dni Młodzieży robią wszystko, abyśmy czuli się bezpieczni. Spotkajmy się z papieżem Franciszkiem, to będzie piękne doświadczenie wiary - zaapelował w "Sygnałach dnia" rzecznik archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.
rozwiń zwiń