Marek Jurek: działania Komisji Europejskiej ws. Polski to jawny atak i forma kary

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 09:04
- To, co robi Komisja Europejska w stosunku do Polski, to kolejny przykład bezpodstawnego ataku - stwierdził na antenie Jedynki prezes Prawicy RP Marek Jurek.
Audio
  • Marek Jurek o zarzutach KE ws. emerytur (Sygnały dnia/Jedynka)

Komisja Europejska wysłała list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej ws. różnicy w wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn w Polsce - podało źródło w KE. Zdaniem KE odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn w Polsce jest formą dyskryminacji.

- Generalnie pomysł, że Polskę trzeba karać za to, że kobiety mogą wcześniej odchodzić na emeryturę, to jest osiągnięcie pewnego pułapu, gdzie rozum nie sięga. Myślę, że pojawią się kolejne pomysły, bo Timmermans wykorzysta każdą okazję, by atakować Polskę i dać nauczkę krajom Europy Środkowej. To groźny moment, który wymaga dużej determinacji, dojrzałości i kultury prawnej od polskiej opinii publicznej. Trzeba pokazać, że po pierwsze te wszystkie ataki nie mają nic wspólnego z kompetencjami Unii Europejskiej, a po drugie z jakimikolwiek podstawami prawnymi do ingerencji innych organów - powiedział Marek Jurek.

Prezes Prawicy RP dodał, że "to jest trochę tak, jak w propagandzie komunistycznej, że każdy, kto nie zgadza się z jakimś stanowiskiem, zaraz jest o coś oskarżany". - Dobrym przykładem jest też tu chociażby np. reakcja na weta prezydenta. Ton nadają też politycy i publicyści, którzy chcąc podbić własną popularność, często eskalują konflikt - powiedział Jurek.  

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której komentowano też decyzję prezydenta Andrzeja Dudy w kontekście nominacji generalskich.

***

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Jurek (europoseł, prezes Prawicy RP)

Data emisji: 09.08.2017

Godzina emisji: 7.18 

koz/mg

Zapis rozmowy

Zobacz więcej na temat: POLSKA Piotr Gociek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także