X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: działania Komisji Europejskiej ws. Polski to jawny atak i forma kary

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 09:04
- To, co robi Komisja Europejska w stosunku do Polski, to kolejny przykład bezpodstawnego ataku - stwierdził na antenie Jedynki prezes Prawicy RP Marek Jurek.
Audio
  • Marek Jurek o zarzutach KE ws. emerytur (Sygnały dnia/Jedynka)

Komisja Europejska wysłała list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej ws. różnicy w wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn w Polsce - podało źródło w KE. Zdaniem KE odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn w Polsce jest formą dyskryminacji.

- Generalnie pomysł, że Polskę trzeba karać za to, że kobiety mogą wcześniej odchodzić na emeryturę, to jest osiągnięcie pewnego pułapu, gdzie rozum nie sięga. Myślę, że pojawią się kolejne pomysły, bo Timmermans wykorzysta każdą okazję, by atakować Polskę i dać nauczkę krajom Europy Środkowej. To groźny moment, który wymaga dużej determinacji, dojrzałości i kultury prawnej od polskiej opinii publicznej. Trzeba pokazać, że po pierwsze te wszystkie ataki nie mają nic wspólnego z kompetencjami Unii Europejskiej, a po drugie z jakimikolwiek podstawami prawnymi do ingerencji innych organów - powiedział Marek Jurek.

Prezes Prawicy RP dodał, że "to jest trochę tak, jak w propagandzie komunistycznej, że każdy, kto nie zgadza się z jakimś stanowiskiem, zaraz jest o coś oskarżany". - Dobrym przykładem jest też tu chociażby np. reakcja na weta prezydenta. Ton nadają też politycy i publicyści, którzy chcąc podbić własną popularność, często eskalują konflikt - powiedział Jurek.  

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której komentowano też decyzję prezydenta Andrzeja Dudy w kontekście nominacji generalskich.

***

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Jurek (europoseł, prezes Prawicy RP)

Data emisji: 09.08.2017

Godzina emisji: 7.18 

koz/mg

Zapis rozmowy

Zobacz więcej na temat: POLSKA Piotr Gociek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak