X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie drogi coraz bezpieczniejsze

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 17:00
Polacy coraz rzadziej dostają mandaty drogowe. Aż 80 proc. kierowców zadeklarowało, że w ciągu ubiegłego roku nie otrzymało ani jednego mandatu za przekroczoną prędkość.
Audio
  • Janusz Szcześniak wiceprezes Automobilklub Polska o bezpieczeństwie na polskich drogach (Sygnały dnia/Jedynka)
Na polskich drogach coraz bezpieczniej
Na polskich drogach coraz bezpieczniejFoto: Shutterstock/monticello

Instytut Kantar TNS przedstawił wyniki badań sondażu "Codzienna jazda polskich kierowców" przeprowadzonego dla Ego Hestia. Wynika z nich, że przeciętny polski kierowca pokonuje miesięcznie ok. 2000 km. Większość ankietowanych przyznała, że w ostatnim czasie nie otrzymała mandatu karnego za nieprzepisową jazdę. Czy to oznacza, że na polskich drogach jest bezpieczniej?

- Wiele czynników wpływa na bezpieczeństwo jazdy i stosowanie się do przepisów prawa drogowego. Pod uwagę należy brać takie kryteria jak wiek kierowcy, auto, którym się porusza oraz umiejętność płynnej jazdy - przekonuje Janusz Szcześniak, wiceprzewodniczący Automobilklubu Polska. 

Dużym problemem według eksperta jest dopuszczanie do użytku na terenie Polski modeli aut, które nie nadają się do codziennej eksploatacji. Jak podkreśla - samochody niedopuszczone do jazdy w wielu zachodnich krajach ze względu na stan techniczny są sprowadzane i pojawiają się na polskich drogach.

O czym prowadzący auto musi pamiętać, aby nie stanowił zagrożenia na drodze? Jakie kryteria wpływają na ocenę umiejętności kierowcyO tym w nagraniu audycji.

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak

Gość: Janusz Szcześniak (komitet techniczny zarządu głównego Polskiego Związku Motorowego, wiceprzewodniczący Automobilklub Polska)

Data emisji: 12.08.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piraci drogowi mają płacić wyższe mandaty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 11:18
Czy istnieje skuteczny bat na piratów drogowych? Można się nad tym zastanawiać, ale na pewno nie są nim w Polsce mandaty drogowe. Posłowie chcą to zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za mandat zapłacisz "zbliżeniowo"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 20:41
Projekt noweli Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia zakłada możliwość płacenia za mandat kartą płatniczą. Obecnie przepisy przewidują trzy rodzaje mandatów: kredytowany, zaoczny i gotówkowy. O zmianie w Polskim Radiu 24 mówił insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terminale w radiowozie. Mandat zapłacimy kartą?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:00
Projekt nowelizacji umożliwiający natychmiastową płatność mandatu kartą przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policja ma korzystać nawet z 2 tys. przenośnych terminali, co oznacza, że takie urządzenie będzie posiadał niemal każdy patrol.
rozwiń zwiń