Jarosław Sellin: opłata medialna ściągana z podatkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 08:19
Przy okazji ściągania podatków PIT, CIT i KRUS będzie od podatników ściągana również ta opłata  - powiedział w "Sygnała dnia" o planach nowej ustawy abonamentowej wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
Audio
  • Jarosław Sellin o zmianach w abonamencie rtv (Jedynka/Sygnały dnia)

Wiceminister poinformował że już jesienią jego resort przedstawi projekt nowej ustawy. - To będzie ustawa o zupełnie nowym systemie zasilania mediów publicznych specjalną opłatą medialną - zapowiedział. Dodał, że nowa opłata będzie niższa niż obecny abonament rtv.

Gość Jedynki wskazał, że w Sejmie jest już ustawa uszczelniająca pobór abonamentu, ale "nie widzi zbyt silnej determinacji i woli politycznej, żeby tę sprawę przegłosować". - Takie mamy sygnały od parlamentarzystów, że są zainteresowani raczej tym rozwiązaniem docelowym, a nie pewną "protezą" - poinformował. 

Wiceminister mówił też o pracach nad ustawą o dekoncentracji mediów. Podkreślił, że ma ona zapobiec powstawaniu monopoli właścicielskich, również polskich udziałowców, oraz zapewnić pluralizm treści przekazywanych opinii publicznej. Wskazał, że realnym problemem w Polsce jest dominacja kapitału niemieckiego na rynku gazet lokalnych i regionalnych. - Żadne poważne państwo UE sobie na coś takiego nie pozwala - podkreślił. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 7.16

fc/ag

Zapis rozmowy

Czytaj także

Jarosław Sellin: chyba nikt nie wierzy, że tylko 13 proc. gospodarstw ma odbiornik TV

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 07:54
- Być może system abonamentowy jest anachroniczny, dlatego myślimy, aby docelowo wprowadzić inny, ale na razie mamy taki i on jest nieszczelny. Tylko 13 proc. gospodarstw płaci abonament i chyba nikt w to nie uwierzy, że tylko 13 proc. gospodarstw ma odbiornik telewizyjny - tłumaczył wiceminister.
rozwiń zwiń