X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: opłata medialna ściągana z podatkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 08:19
Przy okazji ściągania podatków PIT, CIT i KRUS będzie od podatników ściągana również ta opłata  - powiedział w "Sygnała dnia" o planach nowej ustawy abonamentowej wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
Audio
  • Jarosław Sellin o zmianach w abonamencie rtv (Jedynka/Sygnały dnia)

Wiceminister poinformował że już jesienią jego resort przedstawi projekt nowej ustawy. - To będzie ustawa o zupełnie nowym systemie zasilania mediów publicznych specjalną opłatą medialną - zapowiedział. Dodał, że nowa opłata będzie niższa niż obecny abonament rtv.

Gość Jedynki wskazał, że w Sejmie jest już ustawa uszczelniająca pobór abonamentu, ale "nie widzi zbyt silnej determinacji i woli politycznej, żeby tę sprawę przegłosować". - Takie mamy sygnały od parlamentarzystów, że są zainteresowani raczej tym rozwiązaniem docelowym, a nie pewną "protezą" - poinformował. 

Wiceminister mówił też o pracach nad ustawą o dekoncentracji mediów. Podkreślił, że ma ona zapobiec powstawaniu monopoli właścicielskich, również polskich udziałowców, oraz zapewnić pluralizm treści przekazywanych opinii publicznej. Wskazał, że realnym problemem w Polsce jest dominacja kapitału niemieckiego na rynku gazet lokalnych i regionalnych. - Żadne poważne państwo UE sobie na coś takiego nie pozwala - podkreślił. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 7.16

fc/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: chyba nikt nie wierzy, że tylko 13 proc. gospodarstw ma odbiornik TV

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 07:54
- Być może system abonamentowy jest anachroniczny, dlatego myślimy, aby docelowo wprowadzić inny, ale na razie mamy taki i on jest nieszczelny. Tylko 13 proc. gospodarstw płaci abonament i chyba nikt w to nie uwierzy, że tylko 13 proc. gospodarstw ma odbiornik telewizyjny - tłumaczył wiceminister.
rozwiń zwiń