X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Fedyszak-Radziejowska: obecna opozycja to ludzie władzy na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 09:17
- Decyzje podejmowane po merytorycznej rozmowie zawsze są lepsze - powiedziała w "Sygnałach dnia" Barbara Fedyszak-Radziejowska, komentując sytuację polityczną po prezydenckich wetach ustaw o SN i KRS.
Audio
  • Barbara Fedyszak-Radziejowska o znaczeniu prezydenckiego weta (Jedynka/Sygnały dnia)

- To forma wprowadzenia dyskursu i demokratycznych reguł gry - powiedziała Barbara Fedyszak-Radziejowska. Jej zdaniem w przekazie medialnym i w opinii publicznej umyka, że budujemy lepiej zorganizowaną demokrację. Przypomniała też, że w Solidarności także uporczywie dyskutowano każdą kwestię. 

Gość Jedynki oceniła, że obecna totalna opozycja to ludzie władzy na urlopie. Jak wyjaśniła, mają oni poczucie, że posiadają szczególne predyspozycje i jedyną słuszną rację, do tego, żeby w RP sprawować władzę. - To sprawia, że jakaś część dyskursu jest niemożliwa - dodała. 

Socjolog wskazała, że według sondaży 80 proc. Polaków popiera zmiany w systemie sprawiedliwości, a 78 proc. Polaków pozytywnie ocenia decyzję prezydenta o wecie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o sytuacji politycznej po wetach prezydenta. Czy to pęknięcie w obozie władzy, czy tylko spór o taktykę?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Barbara Fedyszak-Radziejowska (Kancelaria Prezydenta RP)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: liczę, że projekty prezydenta będą pomijały istotne usterki zawetowanych ustaw

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 21:14
Wicepremier Jarosław Gowin wyraził oczekiwanie, że projekty ustaw ws. SN i KRS zapowiedziane przez prezydenta będą "stosunkowo zbliżone" do zawetowanych wersji, ale będą pomijać usterki takie jak wskazywanie sędziów SN przez ministra sprawiedliwości, który zarazem jest prokuratorem generalnym.
rozwiń zwiń