Barbara Fedyszak-Radziejowska: obecna opozycja to ludzie władzy na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 09:17
- Decyzje podejmowane po merytorycznej rozmowie zawsze są lepsze - powiedziała w "Sygnałach dnia" Barbara Fedyszak-Radziejowska, komentując sytuację polityczną po prezydenckich wetach ustaw o SN i KRS.
Audio
  • Barbara Fedyszak-Radziejowska o znaczeniu prezydenckiego weta (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Barbara Fedyszak-Radziejowska o znaczeniu prezydenckiego weta (Jedynka/Sygnały dnia)

- To forma wprowadzenia dyskursu i demokratycznych reguł gry - powiedziała Barbara Fedyszak-Radziejowska. Jej zdaniem w przekazie medialnym i w opinii publicznej umyka, że budujemy lepiej zorganizowaną demokrację. Przypomniała też, że w Solidarności także uporczywie dyskutowano każdą kwestię. 

Gość Jedynki oceniła, że obecna totalna opozycja to ludzie władzy na urlopie. Jak wyjaśniła, mają oni poczucie, że posiadają szczególne predyspozycje i jedyną słuszną rację, do tego, żeby w RP sprawować władzę. - To sprawia, że jakaś część dyskursu jest niemożliwa - dodała. 

Socjolog wskazała, że według sondaży 80 proc. Polaków popiera zmiany w systemie sprawiedliwości, a 78 proc. Polaków pozytywnie ocenia decyzję prezydenta o wecie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o sytuacji politycznej po wetach prezydenta. Czy to pęknięcie w obozie władzy, czy tylko spór o taktykę?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Barbara Fedyszak-Radziejowska (Kancelaria Prezydenta RP)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: liczę, że projekty prezydenta będą pomijały istotne usterki zawetowanych ustaw

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 21:14
Wicepremier Jarosław Gowin wyraził oczekiwanie, że projekty ustaw ws. SN i KRS zapowiedziane przez prezydenta będą "stosunkowo zbliżone" do zawetowanych wersji, ale będą pomijać usterki takie jak wskazywanie sędziów SN przez ministra sprawiedliwości, który zarazem jest prokuratorem generalnym.
rozwiń zwiń