Paweł Rabiej: Ryszard Petru jest kapitanem naszej drużyny

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 07:43
- Bardzo często patrzy się na organizacje pod kątem jednego lidera, jednego przywódcy. A taki model, że jest jeden kapitan, który selekcjonuje osoby i tworzy zwartą, dobrą drużynę to jest chyba model, który sprawdza się w polityce lepiej - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Rabiej, sekretarz Nowoczesnej.
Audio
  • Paweł Rabiej podkreślił, że obecnie w Nowoczesnej nie mówi się o zmianie lidera (Jedynka/Sygnały dnia)

Wedle sondażu portalu Oko.press Ryszard Petru nie cieszy się popularnością wśród zwolenników swojej partii. Sympatycy Nowoczesnej częściej wskazywali na Katarzynę Lubnauer i Kamilę Gasiuk-Pihowicz jako liderów partii.

- W sezonie ogórkowym jest dużo różnego rodzaju spekulacji. Sprawa zmiany przywództwa w Nowoczesnej nie jest tematem naszych rozmów. Mówimy dziś o bulwersującej kwestii inwigilacji naszego lidera przez policję i służby specjalne w ciągu ostatnich tygodni. Ryszard Petru jest kapitanem naszej drużyny, którą prowadzi w sposób bardzo składny. My gramy zespołowo, mamy różne role w tej drużynie i myślę, że to jest dobre podejście - podkreślił polityk.

- Bardzo często patrzy się na organizacje pod kątem jednego lidera, jednego przywódcy. A taki model, że jest jeden kapitan, który selekcjonuje osoby i tworzy zwartą, dobrą drużynę to jest chyba model, który sprawdza się w polityce lepiej - dodał.

Prowadzący przypomniał, że wedle zapowiedzi Nowoczesna ma wybrać szefa partii do końca tego roku.

- To będzie w pełni demokratyczny proces, przyjęliśmy nowy statut partii. W poszczególnych regionach będą odbywały się konwencje wyborcze, konwencje regionalne, w których będzie mógł wystartować każdy. To będzie taka dobra weryfikacja również przywództwa lokalnego po dwóch latach działalności (…). Po wyborach regionalnych będą wybory do zarządu głównego partii - tłumaczył Paweł Rabiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Rabiej (Nowoczesna)

Data emisji: 23.08.2017

Godzina emisji: 7.14

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Paweł Rabiej: budżet państwa nie jest bankomatem, z którego płyną pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 09:07
- Nasza partia zawsze starała się polemizować merytorycznie z tym, co robi PiS, pokazywać jakąś alternatywę - mówił w „Sygnałach Dnia” poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej.
rozwiń zwiń