ME siatkarzy 2017: krajobraz po przegranej bitwie z Serbami. "Naszym siatkarzom brakuje pewności siebie"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 08:30
Klęska polskich siatkarzy w meczu z Serbią na inaugurację mistrzostw Europy pokazała, że biało-czerwoni stoją przed szalenie trudnym zadaniem, jeśli chcą włączyć się do walki o medale. O przyczynach porażki i szansach na to, by odmienić nastroje, w "Sygnałach Dnia" mówił Cezary Gurjew z Naczelnej Redakcji Sportowej.
Audio
  • Cezary Gurjew w "Sygnałach Dnia" analizował przyczyny porażki Polaków w meczu z Serbami (Jedynka)
Polscy siatkarze w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy nie dali rady Serbom
Polscy siatkarze w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy nie dali rady SerbomFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji z mistrzostwo Europy w wykonaniu Cezarego Gurjewa i Tomasza Gorazdowskiego w radiowej Jedynce i Trójce oraz śledzenia specjalnego serwisu na portalu PolskieRadio.pl.

Blisko 60 tysięcy kibiców na Stadionie Narodowym spodziewało się innego otwarcia wielkiej imprezy. Trzy lata temu Polacy w meczu inaugurującym mistrzostwa świata patrzyli, jak biało-czerwoni pod wodzą Stephane'a Antigi pokonali Serbów 3:0, rozpoczynając swój marsz po złoto. 

W czwartek sytuacja się odwróciła - zespół Ferdinando De Giorgiego przeszedł wiele zmian, nie dał rady nawiązać walki z silnym rywalem i doznał bolesnej porażki, nie wygrywając choćby seta.

Czytaj dalej
Eurovolley 2017.jpg
ME siatkarzy 2017: Serbowie wzięli rewanż na Polakach. Biało-czerwoni zaczynają Euro od porażki

- Są duże zmiany. W zespole zostało tylko pięciu mistrzów świata, na pozycji środkowych mamy czterech zawodników. Musimy jednak pamiętać, że polscy siatkarze od 2014 roku nie mieli sukcesów, nie mają pewności siebie, a to w grze na wysokim poziomie jest niezwykle ważne. Widzieliśmy, że oni nie wiedzą, na co ich stać. De Giorgi stawia na ciężką pracę, ale może trzeba więcej rozmawiać. Musimy być przygotowani na to, że mecze z Finlandią i Estonią nie będą spacerkiem, może zdarzyć się horror i może biało-czerwoni się przełamią - mówił Cezary Gurjew.

Na jakie scenariusze muszą być gotowi kibice, w czym można upatrywać naszych mocnych stron i która drużyna ma największe szanse na tytuł mistrzów Europy? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski i Daniel Wydrych

Gość: Cezary Gurjew (Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia)

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 7.40

ps/PolskieRadio.pl/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ME siatkarzy 2017: Polacy zawiedli. W innych meczach bez niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 22:40
Polscy siatkarze przegrali w Warszawie z Serbią 0:3 na inaugurację mistrzostw Europy. W innych meczach nie było niespodzianek. Rosjanie okazali się lepsi od Bułgarów 3:0, a srebrni medaliści ostatniej edycji imprezy Słoweńcy pokonali Hiszpanów 3:0.
rozwiń zwiń