9 złotych za godzinę parkowania w centrum?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:29
Ministerstwo Rozwoju chce podwyższyć limit opłat za parkowanie. Według doniesień, w centrach dużych miast parkingi będą mogły podrożeć aż do 9 złotych za godzinę.
Audio
  • 9 zł za godzinę parkowania w centrum? (Sygnały dnia/Jedynka)
Opłaty za parkowanie w Warszawie wzrosną?
Opłaty za parkowanie w Warszawie wzrosną?Foto: Authentic Creations/shutterstock.com/cc

Jak wyjaśnił dyrektor departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Ministerstwie Rozwoju Paweł Szaciłło, dotychczasowe stawki opłat nie umożliwiały stosowania tego narzędzia w sposób efektywny, czyli dający konkretne rezultaty, np. większą rotację zaparkowanych samochodów.

- Polacy zastanowią się, czy ten samochód jest im potrzebny, skoro przez cały dzień z niego nie korzystają, tylko siedzą w biurze. Strefy, w których parkowanie będzie najdroższe - centra miast i zagłębia biurowe - są doskonale skomunikowane - wskazał ekspert ds. ruchu drogowego Adrian Furgalski.

Zmiany mają wpłynąć także na poprawę jakości powietrza w wielkich miastach. - W Warszawie spaliny z samochodowych silników odpowiadają za ponad 60 procent zanieczyszczeń powietrza - zauważył Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Z kolei ekspert motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski ocenił, że to jedynie mały krok na drodze do poprawy sytuacji. Zapraszamy do wysłuchania materiału.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek, Daniel Wydrych

Materiał: Aleksander Ziemiańczyk

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 7.43

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca instruktora jazdy. Czy każdy może to robić?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 18:48
- Trzeba lubić ludzi, być cierpliwym, wyrozumiałym, rozsądnym i umieć dostosować się do potrzeb kursantów - mówi o pracy instruktora jazdy Krzysztof Rągier.
rozwiń zwiń