X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejny etap "Mieszkania Plus". "Wyznaczyliśmy sobie 10 lat, by zlikwidować deficyt mieszkaniowy w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 07:55
- Przypomnę, że nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę mieszkań na 1000 mieszkańców - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. 
Audio
  • Minister Andrzej Adamczyk tłumaczył, na jakich zasadach deweloperzy będą uczestniczyć w realizacji programu (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Postępują prace nad programem "Mieszkanie Plus". Od dziś działalność rozpoczyna Krajowy Zasób Nieruchomości, który ma określić, które grunty państwowe mogą być przeznaczone pod budowę. 

- Krajowy Zasób Nieruchomości to instytucja, która będzie przede wszystkim animowała rozwój budownictwa mieszkaniowego z wykorzystaniem olbrzymich nieruchomości Skarbu Państwa. Budownictwa mieszkaniowego dedykowanego szczególnie tym, którzy dzisiaj nie mają zdolności kredytowej - podkreślił w audycji "Sygnały dnia" Andrzej Adamczyk.  

Minister wskazał, że problem deficytu mieszkaniowego władze chcą rozwiązać w dekadę. - Ile jest ziemi? Są to potężne zasoby. Niebawem będziemy mieli pełne informacje od wszystkich tych, którzy zarządzają nieruchomościami Skarbu Państwa - dodał gość Jedynki.

- Bardzo ważna uwaga - Krajowy Zasób Nieruchomości zacznie od dzisiaj swoje funkcjonowanie, ale nie będzie on posiadał tych nieruchomości Skarbu Państwa. Będzie on zbierać informacje o tych terenach, które mogą być wykorzystane pod cele mieszkaniowe i następnie będzie występować do tych, którzy tymi nieruchomościami dzisiaj zarządzają, może to być np. starosta, Agencja Mienia Wojskowego czy Ministerstwo Rolnictwa - zaznaczył szef Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury i budownictwa)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 7.15

dcz/kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: autostrada A1 będzie zrealizowana do 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 08:39
- Naszym celem jest budowa integralnej sieci dróg szybkiego ruchu autostradowych i ekspresowych - powiedział w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. 
rozwiń zwiń