Kolejny etap "Mieszkania Plus". "Wyznaczyliśmy sobie 10 lat, by zlikwidować deficyt mieszkaniowy w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 07:55
- Przypomnę, że nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę mieszkań na 1000 mieszkańców - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. 
Audio
  • Minister Andrzej Adamczyk tłumaczył, na jakich zasadach deweloperzy będą uczestniczyć w realizacji programu (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Postępują prace nad programem "Mieszkanie Plus". Od dziś działalność rozpoczyna Krajowy Zasób Nieruchomości, który ma określić, które grunty państwowe mogą być przeznaczone pod budowę. 

- Krajowy Zasób Nieruchomości to instytucja, która będzie przede wszystkim animowała rozwój budownictwa mieszkaniowego z wykorzystaniem olbrzymich nieruchomości Skarbu Państwa. Budownictwa mieszkaniowego dedykowanego szczególnie tym, którzy dzisiaj nie mają zdolności kredytowej - podkreślił w audycji "Sygnały dnia" Andrzej Adamczyk.  

Minister wskazał, że problem deficytu mieszkaniowego władze chcą rozwiązać w dekadę. - Ile jest ziemi? Są to potężne zasoby. Niebawem będziemy mieli pełne informacje od wszystkich tych, którzy zarządzają nieruchomościami Skarbu Państwa - dodał gość Jedynki.

- Bardzo ważna uwaga - Krajowy Zasób Nieruchomości zacznie od dzisiaj swoje funkcjonowanie, ale nie będzie on posiadał tych nieruchomości Skarbu Państwa. Będzie on zbierać informacje o tych terenach, które mogą być wykorzystane pod cele mieszkaniowe i następnie będzie występować do tych, którzy tymi nieruchomościami dzisiaj zarządzają, może to być np. starosta, Agencja Mienia Wojskowego czy Ministerstwo Rolnictwa - zaznaczył szef Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury i budownictwa)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 7.15

dcz/kk

Zapis rozmowy

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: autostrada A1 będzie zrealizowana do 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 08:39
- Naszym celem jest budowa integralnej sieci dróg szybkiego ruchu autostradowych i ekspresowych - powiedział w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. 
rozwiń zwiń