Stanisław Tyszka: nam nie zależy na tym, żeby kontrolować sędziów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 09:35
- Uważamy, że sędziów powinni wybierać obywatele - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Tyszka z Kukiz'15.
Audio
  • Stanisław Tyszka o spotkaniu z prezydentem ws. zmian w sądownictwie (Jedynka/Sygnały dnia)

W środę po południu odbędzie się seria spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych na temat zmian w SN i KRS. Wszystkie partie potwierdziły swój udział. Z przedstawicielami prezydium każdego klubu prezydent ma spotkać się osobno na godzinną rozmowę.

- Chcielibyśmy przedstawić prezydentowi nasze propozycje i nasz ogląd sytuacji - powiedział Stanisław Tyszka - jeden z członków delegacji Kukiz'15, która stawi się u Andrzeja Dudy. Podkreślił, że w odróżnieniu od wszystkich partii politycznych "nam nie zależy na tym, żeby  kontrolować sędziów". - My uważamy że sędziów powinni wybierać obywatele - dodał i wskazał, że takie rozwiązanie funkcjonuje w USA i Szwajcarii, a było również praktykowane przed wojną w Polsce.  

Tyszka poinformował, że Kukiz'15 postuluje m.in. wybór KRS przez 3/5 Sejmu i przeniesienie kompetencji z ministra sprawiedliwości - człowieka, który ma niewielką legitymację demokratyczną - na prezydenta. Chciałby również wprowadzić instytucję sędziów pokoju. 

Gość Jedynki mówił też o kampanii reklamowej PiS ws. reformy sądów, reprywatyzacji, problemie wyłudzania podatku VAT i reparacjach wojennych.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Wszystkie partie potwierdziły spotkanie z prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 10:59
W środę po południu odbędzie się seria spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych na temat zmian w SN i KRS - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał wszystkie partie, w rozmowie z nim, potwierdziły swój udział.
rozwiń zwiń