Wicemarszałek Sejmu: traktujmy sprawę reparacji poważnie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 09:34
To przykre, że reparacje wojenne traktuje się jako problem do debaty tylko wewnątrz kraju. Trzeba działać profesjonalnie, rozważnie - przekonywała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując sprawę reparacji wojennych.  
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) o sprawie reparacji (Jedynka/Sygnały dnia)

- Taki dokument to za mało - jeśli ktoś poważnie myśli o zażądaniu zwrotu strat poniesionych przez nasz kraj, trzeba się do tego przygotować -  krytykowała Małgorzata Kidawa-Błońska ekspertyzę w sprawie reparacji, opracowaną przez Biuro Analiz Sejmowych.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczyła, że zadośćuczynienie moralnie nam się należy, przy czym oceniła, że do ewentualnej rozmowy o nim trzeba się przygotować. - Nie mamy przygotowanych żadnych wyliczeń, analiz. Jeśli chcemy rozmawiać z Niemcami, to musimy tę sprawę traktować poważnie - dodała. - A ja mam wrażenie, że to jest robione tylko na potrzeby (wewnętrzne) i nawet nikt z Niemcami o tym nie rozmawia - zauważyła.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) mówiła, że porządek prac Sejmu jest ułożony, jednak mogą pojawić się nowe punkty. W obecnej agendzie wicemarszałek Sejmu uznała za najważniejsze dwie kwestie: informację na temat skutków nawałnic i ustawę o działalności organizacji pozarządowych. Ta ostatnia budzi niepokoje i wiele wątpliwości - oceniła. Posłanka zaznaczyła, że centralizacja organizacji pozarządowych im zaszkodzi.

***

W programie była mowa również  o projektach prezydenta, dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości i o planach partii opozycyjnych w związku z wyborami samorządowymi.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), wicemarszałek Sejmu

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 8.15

agkm/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: protesty wzięły się stąd, że Polacy powiedzieli "stop"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 09:13
- Nie może być tak, że ustawami obchodzi się konstytucję i wmawia obywatelom, że wszystko jest w porządku - mówi w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Sejmu. 
rozwiń zwiń