Melchiory 2017. "Reportaże niosą te tematy, które niesie życie"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 09:15
- To najbardziej prestiżowy konkurs dla reportażystów w Polsce i każdy chciałby zdobyć statuetkę, jeśli nie złotego, to chociaż srebrnego Melchiora - mówi w "Sygnałach dnia" Irena Piłatowska-Mądry.
Audio
  • Irena Piłatowska-Mądry o Melchiorach (Sygnały dnia/Jedynka)
Irena Piłatowska-Mądry, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
Irena Piłatowska-Mądry, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W czwartek wieczorem przyznane zostaną Melchiory 2017. Uroczysta gala (godz. 19.00) odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W tym roku do konkursu nadesłano 69 reportaży radiowych.

- Reportaże niosą te tematy, które niesie życie. Może w tym roku z takim leciutkim przerysowaniem w poszukiwaniu dobra, bo dobra jest bardzo mało i jak mówią dziennikarze - dobro bardzo dobrze się sprzedaje - podkreśla przewodnicząca jury w konkursie Melchiory.

Redaktor Naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia mówi, że bardzo cieszy się, że wiele z nadesłanych reportaży dotyczy ludzi szczęśliwych. - W dodatku takich, którzy niosą wartości nie tylko swoimi życiem, ale potrafią je przekazywać następnym pokoleniom - zaznacza.

Kiedy można posłuchać nagrodzonych reportaży na antenie Polskiego Radia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Irena Piłatowska-Mądry (redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, przewodnicząca jury w konkursie Melchiory)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 8.16

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XIII Gala Reportażystów Polskich „Melchiory 2017”. Kto otrzyma prestiżowe wyróżnienia?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:20
Studio Reportażu i Dokumentu już po raz trzynasty organizuje Ogólnopolski Konkurs Reportażystów „Melchiory”, odwołujący się do najlepszych tradycji polskiego reportażu oraz postaci i dorobku Melchiora Wańkowicza. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali 14 września w Studiu im. Witolda Lutosławskiego, która rozpocznie się o 18.45.
rozwiń zwiń