Prof. Henryk Skarżyński: Mobilne Centrum Słuchu to w pełni wyposażony gabinet lekarski

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 09:51
- Wszyscy, którzy przyjdą dziś pod budynek Polskiego Radia będą mogli skorzystać z konsultacji lekarskiej audiologicznej, otolaryngologicznej czy foniatrycznej - mówi w "Sygnałach dnia" prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.
Audio
  • Prof. Henryk Skarżyński o akcji badania słuchu przed budynkiem Polskiego Radia (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek, w godzinach 8-15, na parkingu przed budynkiem Polskiego Radia w Warszawie (Al. Niepodległości 77/85) działa Mobilne Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. 

- To w pełni wyposażony gabinet lekarski. Kabina ciszy taka jak w warunkach klinicznych, a zatem możemy wykonywać badania przesiewowe, takie które wykonujemy w szkołach i innych miejscach, ale również w pełni profesjonalne badania kliniczne. Będzie więc można dowiedzieć się, w jakim kierunku powinna iść dalsza diagnostyka bądź skorygować leczenie zaproponowane wcześniej w jakimś innym miejscu - tłumaczy prof. Henryk Skarżyński.

W tym samym czasie, przed budynkiem Telewizji Polskiej (Woronicza 17), w podobnych mobilnych gabinetach lekarskich jak ten Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, bezpłatnych porad udzielać będą: okuliści, kardiolodzy, dermatolodzy i periodontolodzy.

Gość Jedynki podsumował również w audycji akcję "Po pierwsze zdrowie", jaka towarzyszyła tegorocznej trasie "Lata z Radiem" oraz opowiedział o stanie słuchu Polaków.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: prof. Henryk Skarżyński (otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca Światowego Centrum Słuchu, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 8.16

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: technologia leczenia wad słuchu bardzo poszła do przodu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 08:53
- To ważny dzień z punktu widzenia wszystkich, którzy mają problemy ze słuchem, ich rodzin i bliskich - mówi "Syganałach dnia" z okazji przypadającego w sobotę Międzynarodowego Dnia Implantu Ślimakowego prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja dla osób z problemami słuchu? Pionierska operacja w Kajetanach

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:20
Światowa premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego odbyła się w czasie sympozjum trwającego w Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Operacje pokazowe z przeprowadził prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń