Piotr Zgorzelski: podoba mi się projekt nowej ustawy o obronie koniecznej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 08:07
- Powinniśmy dawno przyjąć tezę, że mój dom jest moją twierdzą. Jeżeli ktoś przekracza granice mojej strefy bezpieczeństwa, spokoju i miru domowego, to musi liczyć się z tym, że jeśli jest gościem nieproszonym, to może spotkać się z przykrą reakcją - mówił na antenie Jedynki poseł PSL Piotr Zgorzelski.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o nowych projektach ustaw (Sygnały dnia/Jedynka)

Rząd przyjął wczoraj projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal czy ogrodzony teren. Jak powiedział minister Zbigniew Ziobro: "rząd będzie stawał po stronie napadniętych, nie po stronie napastnika".

- W klubie PSL był pomysł na rozszerzenie obrony koniecznej poprzez możliwość posiadania przez Polaków broni. Z mojej wiedzy wynika, że o podobnym pomyśle dyskutują również posłowie z ruchu Kukiz'15. Zmierzamy w kierunku, w którym Polacy będą czuli się bezpiecznie we własnym domu - tłumaczył poseł. Gość zapytany o to, na jakim etapie znajduje się projekt umożliwiający Polakom dostęp do broni, odpowiedział, że obecnie jest w fazie konsultacji. - Jego pomysłodawcą jest klub Kukiz'15, jednak PSL jest w stanie poprzeć ten projekt - mówił.

Poseł wypowiedział się na temat ostatnich reform dotyczących szkolnictwa wyższego. - Proponowane przez premiera Jarosława Gowina zmiany w takiej formule, jaką zaprezentował podczas wczorajszego posiedzenia Narodowego Kongresu Nauki, są dla nas do zaakceptowania. Piotr Zgorzelski przypomniał, że "jeszcze niedawno PiS zmłotkował jedną z lepszych reform, jaka przydarzyła się Polsce, czyli gimnazja". - Nie było ani refleksji, ani dyskusji, ani konsultacji - podsumował. 

W jaki sposób powinien zostać zreformowany wymiar spawiedliwości w Polsce? Jakie projekty ustaw zaproponuje PSL? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Piotr Zgorzelski (PSL)

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 7.15

ac/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Posłowie o reformie Sądu Najwyższego. „Dużo trzeba zmienić”

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 19:00
W Sejmie trwa debata dotycząca złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu zmian w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego. W Rozmowie PR24 komentarz Marcina Horały (PiS), Michała Szczerby (PO), Jerzego Jachnika (Kukiz’15) i Piotra Zgorzelskiego (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Widać, że nie ma chemii między prezydentem a ministrem sprawiedliwości"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 13:50
Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna dziś konsultacje dotyczące zmian w ustawach: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. W Pałacu Prezydenckim mają się pojawić przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. O godzinie 17.30 zaplanowano spotkanie z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Chcemy przedstawić nasze propozycje - mówi poseł PSL Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń