X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowy Kongres Trzeźwości. "Alkohol to nie produkt spożywczy tylko narkotyk"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 09:39
- Z dużym zdziwieniem i niepokojem przyjąłem informację, która pojawiła się wczoraj na Kongresie, że aż 60 proc. Polaków traktuje alkohol jako absolutnie zwykły produkt spożywczy, taki sam jak jabłka czy barszcz - mówił w "Sygnałach dnia" Rafał Porzeziński, dyrektor radiowej Jedynki i prowadzący Narodowy Kongres Trzeźwości (21-23 września).
Audio
  • Dyrektor Programu I PR Rafał Porzeziński o Narodowym Kongresie Trzeźwości (Sygnały dnia/Jedynka)
Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński
Dyrektor radiowej Jedynki Rafał PorzezińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jaj zauważa Rafał Porzeziński, "o ile po zjedzeniu jabłka może mu się troszkę zmienić nastrój, może być nieco radośniejszy, ale jednak wypicie alkoholu z całą pewnością można porównać ze spożyciem narkotyku". - To wręcz ten rodzaj narkotyku, który pochłonął najwięcej istnień ludzkich w historii, tymczasem ciągle jest ogromne przyzwolenie, żeby traktować alkohol jako po prostu kolejny produkt do wyboru - podkreśla dyrektor Jedynki.

Czytaj także
papież franciszek 1200.jpg
Papież: trzeźwość jest fundamentem szczęśliwego życia

Narodowy Kongres Trzeźwości odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Zespół Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, któremu przewodniczy bp Tadeusz Bronakowski. Celem Kongresu, któremu patronuje radiowa Jedynka, jest promocji trzeźwości i abstynencji. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. abp Stanisław Gądecki - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Andrzej Dera - sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, europoseł Marek Jurek i ks. dr hab. Dariusz Oko. 

W audycji Rafał Porzeziński mówił jeszcze m.in. o konieczności podwyższenia cen alkoholu i wyeliminowaniu jego sprzedaży na stacjach benzynowych, o tym co nas chroni przed alkoholem w rodzinie, a także zaprosił na piknik edukacyjny "Świadek wolności", który w sobotę odbędzie na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Rafał Porzeziński (dyrektor radiowej Jedynki, prowadzący Narodowy Kongres Trzeźwości)

Data emisji: 23.09.2017

Godzina emisji: 8.34

pg/ac

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowy Kongres Trzeźwości pod patronatem radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 13:25
W sobotę 23 września kończy się Narodowy Kongres Trzeźwości, który odbywał się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Opowie o nim dyrektor Rafał Porzeziński, który był jednym z prowadzących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: trzeźwość jest fundamentem szczęśliwego życia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:37
Papież napisał specjalne przesłanie do uczestników Narodowego Kongresu Trzeźwości w Warszawie. Franciszek podkreśla w nim, że trzeźwość to jeden z fundamentów szczęśliwego życia.
rozwiń zwiń