Andrzej Adamczyk: opóźnienia pociągów wynikają z remontów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 08:34
- Już w 2021/2022 będziemy mieli do czynienia z zupełnie inną jakością transportu kolejowego, tak pasażerskiego, jak i towarowego - zadeklarował w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury i budownictwa.
Audio
  • Andrzej Adamczyk o modernizacji polskich kolei (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: W.Kusiński/PR

Andrzej Adamczyk wskazał, że do 2023 roku na przebudowę szlaków kolejowych mamy do wydania 67 mld zł. - To spowoduje, że pociągi towarowe będą poruszały się z prędkością handlową 45 km/h, a pociągi pasażerskie z prędkością ok. 120 km/h - powiedział. Jego zdaniem spowoduje to, że duża część towarów transportowanych dziś na kołach samochodów ciężarowych wróci na kolej.

Gość Jedynki zaznaczył, że od lat 90. praktycznie nie inwestowano w poprawę nawierzchni, a ta ulega zniszczeniu, tak samo, jak drogi. Przekonywał, że obecne opóźnienia pociągów wynikają przede wszystkim z remontów. - Zamieszanie jest w takcie każdego remontu - czy na drodze, czy w domu - stwierdził. Podkreślił, że remonty się skończą i już w 2021/2022 roku będziemy mieli do czynienia z zupełnie inną jakością transportu kolejowego, tak pasażerskiego, jak i towarowego.

Minister mówił też o Targach Kolejowych TRAKO, które we wtorek rozpoczynają się w Gdańsku. Odniósł się także do informacji o rekonstrukcji rządu i ocenił relacje na linii prezydent - PiS. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury i budownictwa)

Data emisji: 26.09.2017

Godzina emisji: 7.15

fc/kk

Zapis rozmowy


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstanie polski pociąg hybrydowy PLUS. Podpisano list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 16:11
W jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny jak i spalinowy. List intencyjny w sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne. 
rozwiń zwiń