X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IX Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:44
W Gdyni odbywa się IX Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". Oprócz konkursu głównego festiwal to również projekt "Młodzi dla historii", koncerty, panele dyskusyjne oraz spotkania ze świadkami historii. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Polskie Radio.
Audio
  • IX Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci (Sygnały dnia/Jedynka)
IX Festiwal Filmowy NNW Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci
IX Festiwal Filmowy NNW "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"Foto: PAP/Jan Dzban

Tegoroczne motto imprezy to "Wolna Polska w wolnym świecie" z manifestu Janusza Krupskiego. Jak zaznacza dyrektor festiwalu, reżyser Arkadiusz Gołębiewski, to hasło zwraca szczególną uwagę na to, co działo się w okresie komunizmu nie tylko w Polsce, ale i u naszych sąsiadów. Stąd niezwykli goście. - Przyjeżdża m.in. Maria Wittner, uczestniczka powstania węgierskiego 1956 roku, skazana na karę śmierci - mówi dyrektor.

Tematyka festiwalu jest inspirowana dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89. Andrzej Kołodziej, były działacz Solidarności, a później Solidarności Walczącej i sygnatariusz Porozumień Sierpniowych mówi, że "festiwal oddaje hołd także tym, którzy często bezimiennie i bez rozgłosu walczyli o wolność i godność".

Do konkursu głównego o nagrodę Złotego Opornika staje w tym roku 30 filmów dokumentalnych. O statuetkę dla najlepszego dokumentu radiowego walczyć będzie 12 reportaży, w tym materiały dziennikarzy Polskiego Radia.

Nagrodę Platynowego Opornika za całokształt twórczości odbierze reżyser Paweł Woldan. - Wiele filmów teraz powstających, robionych przez młodych ludzi, może mieć braki, ale mają duszę. Człowiek, który ma duszę, ma tożsamość i nawet jak nie będzie wiedział, gdzie postawić kamerę, będzie wiedział po co ją postawić - podkreśla.

Pierwszy dzień festiwalu zdominują pokazy filmów z projektu "Młodzi dla historii". - Ten projekt ciągle się rozwija, mamy trzy konkursy - filmowy, teatralny i na stylizację modową - mówi Anna Mizińska, koordynatorka projektu. Początkujący filmowcy wezmą również udział w lekcji historii prowadzonej przez youtubera Wojciecha Drewniaka, twórcy kanału "Historia bez cenzury".

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu - oprócz gali otwarcia i zamknięcia - jest wolny. Projekcje i imprezy towarzyszące będą się odbywać przede wszystkim w Gdyńskim Centrum Filmowym, pobliskim Teatrze Muzycznym i na Placu Grunwaldzkim.

***

Prowadzą: Wojciech Dąbrowski i Daniel Wydrych

Przygotował: Karol Darmoros

Data emisji: 27.09.2017

Goście: Arkadiusz Gołębiewski (reżyser, dyrektor festiwalu NNW), Anna Mizińska, (koordynatorka projektu "Młodzi dla historii"), Paweł Woldan (reżyser), Andrzej Kołodziej (były działacz Solidarności, a później Solidarności Walczącej i sygnatariusz Porozumień Sierpniowych)

Godzina emisji: 6.38

Materiał wyemitowano w audycji Sygnały dnia.

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal NNW. Filmy o historii słusznej i ciekawej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:00
30 filmów konkursowych, 12 słuchowisk radiowych, przegląd dokumentów, panele dyskusyjne i koncerty - to program Festiwalu NNW (Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci), który rusza 27 września w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Niezwykły film o Vincencie Van Goghu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 12:22
W tym roku o Złote Lwy w Konkursie Głównym walczy 17 filmów, które oceni jury pod kierunkiem Jerzego Antczaka. Wśród nich jest "Mój Vincent", czyli pierwszy na świecie animowany film pełnometrażowy, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom.
rozwiń zwiń