Mateusz Pospieszalski Quintet na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 21:00
W studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się koncert formacji Mateusz Pospieszalski Quintet. Muzycy promowali najnowszą płytę "Tralala", która ukazała się pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia. 
Audio
  • Mateusz Pospieszalski Quintet na Trójkowej scenie (Koncerty w Trójce)

Koncert zespołu Mateusz Pospieszalski Quintet w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę 1 października o godz. 19.05. 

"Tralala", najnowsza autorska płyta Mateusza Pospieszalskiego, ukazała się w kwietniu tego roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jak twierdzi artysta, materiał z tego albumu nigdy jeszcze nie został zagrany – na żywo – w całości. Tak się stało w niedzielę 1 października w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

– Wystąpimy w nieco zmienionym składzie w porównaniu z sesją nagraniową – mówił Mateusz Pospieszalski przed koncertem. – Na pianinie zagra Kuba Płużek, na kontrabasie Alan Wykpisz, za bębnami usiądzie Dawid Fortuna, saksofony to Marek i Mateusz Pospieszalscy, a wokal – Barbara Pospieszalska. Czyli sekstet – wyjaśniał.

W programie wieczoru nie zabrakło oczywiście materiału z albumu "Tralala", na którym znalazła się mieszanka jazzu, popu, rocka i folku. – Próbowałem połączyć na niej ogień i wodę, ponieważ swój ukochany, frywolny jazz włożyłem w bardziej spokojne ramy popowej piosenki. Mam nadzieję, że się udało – mówił muzyk grup Voo Voo i Tie Break. Warto dodać, że znakomite teksty do piosenek na płytę "Tralala" napisali: Wojciech Waglewski, Bartłomiej Kudasik (Zakopower), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Jacek Jerzy Bieleński i oczywiście sam Mateusz Pospieszalski.

Album "Tralala" jest do kupienia w sklepie internetowym Polskiego Radia.

mat.promocyjne/gs/kul