Rafał Bochenek: reforma sądownictwa nie może być pudrowaniem rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 09:15
- Reforma sądownictwa musi być rzetelna i wprowadzać realne zmiany, bo tego oczekują od nas Polacy - powiedział w "Sygnałach dnia" Rafał Bochenek.
Audio
  • Rafał Bochenek o reformie sądownictwa (Sygnały dnia/Jedynka)

Rzecznik rządu zapewnił, że konsultacje na temat reformy cały czas trwają i nie zakończą się dopóki rząd nie wypracuje wspólnego stanowiska. - Zależy nam na tym, aby reforma była dogłębna, popieramy wprowadzenie ławników - czynnika społecznego. Ciekawa wydaje się również skarga nadzwyczajna, aczkolwiek wymaga ona głębokiej analizy prawnej. Konsultacje na poziomie parlamentarnym nie zostaną zakończone dopóty nie będzie ostatecznego wspólnego stanowiska.  

Rafał Bochenek, zapytany, jak wyznaczać kandydatów na sędziów do KRS, gdy dojdzie do klinczu, odpowiedział, że przepisy są bardzo rozbudowane i trzeba je uważnie analizować. - Propozycja, by parlamentarzyści głosowali imiennie na poszczególnych kandydatów budzi wątpliwości natury konstytucyjnej. Póki co czekamy na analizy prawników i dopóki nie będziemy mieć rzetelnych opinii, wspólne stanowisko się nie pojawi - powiedział rzecznik rządu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Rafał Bochenek (rzecznik rządu)

Data emisji: 4.10.2017

Godzina emisji: 8.15

abi

Zapis rozmowy

Czytaj także

Rzecznik rządu: sprawa reparacji to kwestia sprawiedliwości historycznej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 07:41
- Dogłębnie analizujemy tę sprawę. Jest ekspertyza Biura Analiz Sejmowych, przygotowana na wniosek pana posła Mularczyka. My również jako polski rząd w ramach MSZ prowadzimy swoje analizy (...) na razie pozwólmy jednak pracować ekspertom - mówił na antenie radiowej Jednyki rzecznik rządu Rafał Bochenek.
rozwiń zwiń