Jarosław Gowin: ogłosimy dziś powstanie nowej formacji na prawicy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 08:15
Jarosław Gowin zapowiada w radiowej Jedynce, że dziś około południa zostanie ogłoszone powstanie nowej formacji politycznej. - To dopiero początek, stopniowo będą dołączać do nas kolejne środowiska i politycy - mówił lider Polski Razem.
Audio
  • Jarosław Gowin o utworzeniu nowego prawicowego ugrupowania (Sygnały dnia/Jedynka)

Jarosław Gowin o planach konsolidacji Polski Razem z prawicowymi środowiskami informował kilka dni temu. - To będzie program zdecydowanie wolnorynkowy, równocześnie osadzony na tradycyjnych wartościach. My wierzymy w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność. Natomiast w sferze wartości trzeba stawiać na to, co sprawdzone przez tradycję: na rodzinę, patriotyzm, wiarę - mówił Gowin. - Cały projekt ujawnimy 4 listopada podczas kongresu odnowionej partii - dodał wicepremier.

Gość Polskiego Radia podkreślał, że tworząc nowy ruch, ma zamiar wzmocnić obóz Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że koledzy z Prawa i Sprawiedliwości o tym wiedzą i są usatysfakcjonowani. - Rozmawiałem na ten temat z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który wyrażał radość z tego poszerzenia - powiedział Jarosław Gowin.

Jak zapowiedział Jarosław Gowin, dziś ogłoszony zostanie zarys programu nowej formacji oraz część nazwisk polityków, którzy zdecydowali się do niej dołączyć. Polityk zastrzegł, że pełna nazwa partii zostanie natomiast ogłoszona na jej kongresie, który odbędzie się na początku listopada.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 7.16

dad/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin tworzy nowe ugrupowanie. "Będzie to część obozu Zjednoczonej Prawicy"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 16:57
- Wkrótce koalicja rządowa się poszerzy. Polska Razem wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy zamierza powołać nowe ugrupowanie, które będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń