Joanna Kopcińska: nie chcemy podnosić składki zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 08:27
- Żeby zrealizować postulaty protestujących należałoby podnieść składkę zdrowotną do 14 proc. My tego nie chcemy - powiedziała Joanna Kopcińska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia.
Audio
  • Joanna Kopcińska o realizacji postulatów rezydentów (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Kopcińska
Joanna KopcińskaFoto: Jacek Konecki/PR

Joanna Kopcińska przyznała, że nikogo nie trzeba przekonywać, że nakłady na ochronę zdrowia są zbyt niskie. - Nie trzeba było protestów, by zacząć naprawiać to, czego nie zdołali zrobić nasi poprzednicy. Rząd Beaty Szydło podjął działania zwiększające nakłady na ochronę zdrowia. 6 proc., które deklarowaliśmy zanim rozpoczęły się protesty, będą zrealizowane. Różni nas tylko tempo dojścia do zrealizowania tych założeń. Trzeba usiąść do stołu i w rozmowie wypracować tempo dojścia do zwiększonych nakładów na ochronę zdrowia - poinformowała posłanka PiS.

Wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia dodała, że zaproszenie dla lekarzy do wspólnej pracy nad zmianami jest cały czas aktualne. - Żeby zrealizować postulaty protestujących należałoby podnieść składkę zdrowotną do 14 proc. My tego nie chcemy, bo skończyły się czasy, kiedy wyciąga się pieniądze z kieszeni obywateli. Dlatego też chcemy to rozwiązać w sposób jak najbardziej odpowiedzialny. Aktualne jest zaproszenie do tego, aby w zespole powołanym przy ministrze zdrowia strony protestujące i przedstawiciele pacjentów zasiedli i wspólnie wypracowali jak najkorzystniejsze rozwiązania – powiedziała Joanna Kopcińska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.     

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kopcińska (wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia)

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 7.40

abi/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Minister Henryk Kowalczyk: rząd musi odpowiedzialnie zwiększać wydatki na służbę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 08:24
- Rząd jest zdeterminowany, by zwiększyć finansowanie służby zdrowia, ale nie może się to odbywać bez patrzenia na odpowiedzialny budżet – powiedział szef komitetu stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń