Ryszard Czarnecki o wizycie Erdogana

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 20:00
Gościem "Sygnałów dnia" będzie wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, z którym porozmawiamy m.in. o stosunkach polsko-tureckich.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odwiedził Polskę 17 października. Swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Andrzejem Dudą, który poinformował, że rozmowy dotyczyły zarówno współpracy wojskowej, gospodarczej, jak i kulturalnej. Prezydent Polski podkreślił także, że "Polska popiera, popierała i będzie popierać starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii Europejskiej".

Relacje z tym krajem są dla Polski, a także dla całej Unii Europejskiej, szczególnie ważne ze względu na kryzys uchodźczy i walkę z Państwem Islamskim. Więcej w rozmowie o godz. 7.15.

***

Na audycję "Sygnały dnia" w czwartek (19.10) w godzinach 6.00-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

mg/mko

Zobacz więcej na temat: Turcja Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Po spotkaniu prezydentów Polski i Turcji. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 19:40
– Polska popierała i popiera starania Turcji o wstąpienie do Unii Europejskiej. Turcja jest niezwykle istotnym partnerem UE, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa europejskiego – mówił po spotkaniu z Tayyipem Recepem Erdoganem prezydent Andrzej Duda. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Jackiem Raubo, ekspertem z Defence24.pl, Małgorzatą Bonikowską z Centrum Stosunków Międzynarodowych, dr. Adamem Balcerem z Uniwersytetu Warszawskiego oraz relacje Ewy Wasążnik (PR24) i Karola Surówki (IAR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 19:06
- Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE - zadeklarował we wtorek prezydent Andrzej Duda. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że oczekuje od Brukseli jasnej deklaracji w tej sprawie. - Nie wódźcie nas dłużej za nos - mówił.
rozwiń zwiń