Paweł Kukiz w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 18:00
Gościem porannej audycji będzie Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15. Porozmawiamy z nim m.in. o zmianach przepisów dotyczących obrony koniecznej.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

We wrześniu rząd przyjął projekt nowelizacji kodeksu karnego. Zmiany dotyczą rozszerzenia granic obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na dom czy posesję. Zgodnie z projektem, karom nie podlegałby ten, kto przekraczałby granice obrony koniecznej, "odpierając zamach, polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo przylegającego do nich ogrodzonego terenu lub odpierając zamach, poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące".

O opinię w sprawie tej nowelizacji zapytamy naszego gościa. Porozmawiamy z nim także o planowanej rekonstrukcji rządu i o reformie sądownictwa.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w czwartek (26.10) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Henryk Szrubarz i Daniel Wydrych.

mg/mk

Zobacz więcej na temat: polityka obrona konieczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TK: ustawa o Sądzie Najwyższym częściowo niezgodna z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 20:30
Wskazanie kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego było wadliwe, jednak powołanie przez prezydenta I prezesa SN jest skuteczne - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie orzekli we wtorek także, że trzy ustawy zaskarżone przez Rzecznika Praw Obywatelskich są zgodne z konstytucją. Orzeczenia TK komentował w Polskim Radiu 24 prawnik dr Łukasz Chojniak z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń