X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światowy Kongres Polaków chce zmiany statusu rodaków na świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 08:58
– Uważamy, że ze 100 senatorów, którzy teraz zasiadają w Senacie, 20 powinno być wybieranych poza granicami Polski, ażeby Polacy mieszkający za granicą mieli swoich przedstawicieli w Senacie. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział referendum konstytucyjne i chcemy, aby weszło to w dyskurs konstytucyjny – mówiła w "Sygnałach Dnia" wiceprezes Światowego Kongresu Polaków dr Krystyna Krzekotowska.
Audio
  • Lepszych mechanizmów współpracy między Polakami na świecie chce Stowarzyszenie Światowy Kongres Polaków (Sygnały Dnia/Jedynka)
W Warszawie odbył się I Światowy Kongres Polaków
W Warszawie odbył się I Światowy Kongres PolakówFoto: PAP/Rafał Guz

I Światowy Kongres Polaków został zorganizowany przez Stowarzyszenie Światowy Kongres Polaków, którego prezesem jest mec. Stefan Hambura. Celem kongresu było wypracowanie lepszych mechanizmów współpracy między Polakami na świecie oraz wymiana dotychczasowych doświadczeń w tym zakresie. 

- Uczestnicy kongresu ucieszyli się, że wzięliśmy pod uwagę troskę o zmianę statusu Polaków poza granicami. Status obecnie jest niedoskonały w porównaniu do innych państw, bo nie zapewniamy Polakom za granicą wpływu na to, co się dzieje w państwie - mówiła w radiowej Jedynce Krystyna Krzekotowska. - Udział w Senacie takich ludzi to byłby zastrzyk nowych pomysłów, trendów w wielu dziedzinach życia - tłumaczyła.

Obecnie poza granicami kraju żyje 20 milionów Polaków.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: dr Krystyna Krzekotowska (Światowy Kongres Polaków)

Data emisji: 4.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ksem/kk


Zobacz więcej na temat: Polonia Senat Henryk Szrubarz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I Światowy Kongres Polaków. "Mamy propozycję, by 20 senatorów było wybieranych poza granicami Polski"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 19:50
Na Zamku Królewskim w Warszawie obradowały w piątek osoby polskiego pochodzenia m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Białorusi czy Niemiec. Pod hasłem "Strategia dla Polski ponad podziałami" dyskutowali o najważniejszych sprawach dla Polski i polskich emigrantów. O I Światowym Kongresie Polaków mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Hambura, prezes Stowarzyszenia Światowy Kongres Polaków.
rozwiń zwiń