Mateusz Morawiecki o wzroście gospodarczym: łącznie ma szansę wynieść powyżej 4 procent

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 08:54
- Jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy w przemyśle – 220 tysięcy na 350 tysięcy łącznie utworzonych – powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister finansów. W trzecim kwartale PKB wyniósł 4,7 procent. 
Audio
  • Mateusz Morawiecki o wzroście gospodarczym (Sygnały dnia/jedynka)

Mateusz Morawiecki przekonywał w radiowej Jedynce, że choć "wzrost gospodarczy jest kombinacją różnych czynników", to duży wpływ miała na to rządowa "strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".


Szydło 1200.jpg
Ministrowie podsumowują dwa lata pracy resortów [RELACJA]

– Rozwój zrównoważony, praca dla każdego człowieka 30, 40 kilometrów wokół miejsca zamieszkania, tak żeby nie trzeba było pakować walizek i wyjeżdżać do Londynu. Mnóstwo naszej aktywności przeznaczyliśmy na przyciąganie tej pracy z Londynu, po to, żeby ludzie mieli ją w Polsce, to rzeczywiście się udało – zwracał uwagę.

Mateusz Morawiecki mówił też o "Konstytucji dla biznesu", o zatorach płatniczych, kwocie wolnej od podatku, a także o wzroście ściągalności podatkach VAT i CIT.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.   

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mateusz Morawiecki (wicepremier, minister fiansów)

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 8.16

pp/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstytucja Biznesu: ulga na start dla początkujących przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 20:05
Rada Ministrów przyjęła we wtorek tzw. Konstytucję Biznesu, czyli zapowiedziany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego przed rokiem pakiet pięciu ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Jakie rozwiązania wprowadza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: Konstytucja Biznesu to rozwiązania fundamentalnie ważne

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 07:25
Konstytucja Biznesu to rozwiązania fundamentalnie ważne zwłaszcza dla właścicieli średnich, małych i jeszcze mniejszych firm - mówi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń