Rafał Bochenek: rezolucja PE jest dokumentem opartym na kłamstwach

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 08:27
Rafał Bochenek nie ma wątpliwości: politycy PO upokorzyli Polskę na arenie międzynarodowej. Rzecznik rządu komentował, goszcząc w radiowej Jedynce, przyjęcie przez europarlament rezolucji ws. praworządności w Polsce. 
Rzecznik rządu Rafał Bochenek
Rzecznik rządu Rafał BochenekFoto: Wojciech Kusiński/PR

W sumie za przyjęciem rezolucji głosowało 438 eurodeputowanych - 152 było przeciw, 71 wstrzymało się od głosu. Sześciu europosłów Platformy Obywatelskiej głosowało za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego krytykującej Polskę, a kilkunastu wstrzymało się od głosu. Wszyscy deputowani Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwko przyjęciu dokumentu, posłowie PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Wraz z przyjęciem rezolucji Parlament Europejski rozpoczął procedurę uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu. 

W ocenie rzecznika rządu Rafała Bochenka, to, do czego doszło w Parlamencie Europejskim, to zobrazowanie działań opozycji w ostatnich latach. - To podsumowanie jej działalności w tych dwóch latach. To, co wydarzyło się w Parlamencie Europejskim jest taką "laurką", którą wystawiła sobie Platforma Obywatelska. To podsumowanie ich działań po to, aby Polskę na arenie międzynarodowej poniżyć i upokorzyć - powiedział w radiowej Jedynce.

- Wczorajsza rezolucja PE jest dokumentem opartym na kłamstwach, na insynuacjach, a wręcz próbuje się w tym dokumencie przemycać lewackie treści. Politycy PO podnieśli rękę za dokumentem, który uruchamia postępowanie, które może nałożyć sankcję na polskie społeczeństwo - stwierdził Rafał Bochenek.

- To jest pierwsza sytuacja w historii, żeby politycy reprezentujący określony kraj, podejmowali się głosowania "za". Głosowania, w którym popierają rozwiązania skierowane przeciwko swojemu własnemu narodowi i państwu, które reprezentują. Zapamiętajcie państwo te nazwiska, zapamiętajcie tych parlamentarzystów, bo jest to naprawdę historyczna chwila i przełomowy moment - podkreślił rzecznik rządu. 

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Rafał Bochenek (rzecznik rządu Beaty Szydło)

Data emisji: 16.11.2017

Godzina emisji: 7.15

dad/kk

Zapis rozmowy

Czytaj także

Prezydent o słowach europosłów PO: to mowa kłamstwa, która uderza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 20:48
"Zachowanie i język posłów PO i ich koalicjantów w PE jest nie do zaakceptowania. To mowa kłamstwa, która uderza w PL, Polaków i nasze prawo wyboru. Gdzie szacunek dla demokracji?" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Odnosił się do debaty i rezolucji nt. praworządności w Polsce. Sprawę komentowała również premier Beata Szydło oraz szef MSZ. 
rozwiń zwiń