X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń: to rynek z wielkim potencjałem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 08:56
- Ubezpieczyciele tworzą 2 proc. polskiego PKB. To 160 mld zł zainwestowanych w polską gospodarkę – stwierdził w Jedynce Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Ekspert ocenia, że rynek ma potencjał wzrostu. - Ubezpieczamy na 1,7 biliona zł, to 60 proc. majątków polskich firm. Zostaje 40 procent – mówił prezes Izby.
Audio
  • Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń o rynku ubezpieczeń w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń ocenił, że Polacy nie ubezpieczają się równie chętnie jak mieszkańcy Zachodniej Europy. W Polsce budżety są napięte, zatem ubezpieczamy te podstawowe rzeczy i często nie tak, jak powinniśmy – mówił w Jedynce. Najpowszechniejsze jest ubezpieczenie samochodu, bo jest obowiązkowe. Jednak równie istotne, zdaniem gościa Jedynki, powinno być również np. ubezpieczenie na zycie.

Około 2 milionów Polaków ma dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. - W Polsce brak jednak dotyczących ich uregulowań, ten rynek raczkuje – ocenił Jan Grzegorz Prądzyński. Jego zdaniem potrzebujemy powszechniejszych ubezpieczeń. Potrzeba też rozwiązań, które pozwolą dołożyć do systemu publicznej służby zdrowia dodatkowe środki.

Tego rodzaju systemy, jak wyjaśniał gość Jedynki, można podzielić na trzy grupy. Za najlepszy na świecie jest uważany system holenderski. Tam państwowy płatnik konkuruje z prywatnymi. Można pójść do prywatnego ubezpieczyciela, możemy pozostać w systemie publicznym. Nie jest tak, ze w jednym są zdrowi i bogaci, a w drugim biedni i chorzy. Drugi model, obecny w Polsce, to ubezpieczenia suplementarne. Zatem gdy chcemy mieć dodatkowe ubezpieczenie, płacimy drugi raz za to, za co zapłaciliśmy w składce podstawowej. Trzeci rodzaj, najpowszechniejszy na świecie to system komplementarny. Określony jest koszyk świadczeń. W niektórych wariantach za pewne procedury płaci się dodatkowo.

Gość Jedynki oświadczył, że ubezpieczyciele tworzą 2 proc. polskiego PKB. To 160 mld zł zainwestowanych w polską gospodarkę – stwierdził. Rynek ma potencjał wzrostu. - Ubezpieczamy na 1,7 biliona zł, to 60 procent majątków polskich firm. Zostaje 40 procent – mówił prezes Izby.

W radiowej Jedynce trwa dzień z ubezpieczeniami. Po godzinie 17 na antenie Jedynki będzie można posłuchać debaty na ten temat.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jan Grzegorz Prądzyński (prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 8.15

agkm/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak