Ryszard Czarnecki ujawnia: taki jest plan gry w PE w sprawie Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 08:24
Do roli sprawozdawcy w sprawie Polski aspiruje posłanka z Holandii - Sophie in ’t Veld. Ta pani jest znana z bardzo antypolskich wystąpień - mówił w "Sygnałach dnia" Ryszard Czarnecki, europoseł PiS i wiceszef PE.  
Audio
  • Ryszard Czarnecki o działaniach PE ws. Polski (Sygnały dnia/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Parlament Europejski przyjął w ubiegłym tygodniu rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach. Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 Traktatu o UE wobec Polski. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, SLD wstrzymało się od głosu, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Większość PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu europosłów poparło ten dokument.

Ryszard Czarnecki mówił w radiowej Jedynce o tym, co teraz będzie się działo w sprawie Polski w Parlamencie Europejskim. - Trzeba to publicznie ujawnić. 7 grudnia odbędzie się konferencja przewodniczących PE, która zdecyduje kto będzie sprawozdawcą ws. Polski. O to walczą dwie frakcje - Zieloni oraz Liberałowie. Ponieważ Zieloni mają raport odnośnie Węgier, to jest prawdopodobne, że to Liberałowie dostaną ten raport dotyczący naszego kraju - zaznaczył.

Europoseł PiS zdradził także, że do roli sprawozdawcy ws. Polski aspiruje posłanka z Holandii - Sophie in ’t Veld. - Ta pani znana jest z bardzo antypolskich wystąpień, także w tej ostatniej debacie. Przy każdej okazji, podobnie - jak jej rodak Frans Timmermans (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej) - atakuje Polskę - podkreślił wiceszef PE.   

Gość "Sygnałów dnia" odniósł się również do wywiadu Janusza Lewandowskiego dla "Polski The Times". Europoseł PO w rozmowie z dziennikiem ostro skrytykował Ryszarda Czarneckiego. Co sam eurodeputowany PiS myśli o słowach polityka Platformy? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Ryszard Czarnecki (eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef PE)

Data emisji: 24.11.2017

Godzina emisji: 8.16

aj/ag

Zapis rozmowy

Czytaj także

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Unii Europejskiej przeszkadzają polskie reformy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 09:20
- Jeśli dokładnie wczytamy się w tę rezolucję, to w zasadzie mówi ona jedno: było dobrze, tak jak było; przyszedł jakiś nowy rząd i usiłuje coś zmienić - powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń