Akcja, która przemienia serca. Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już od 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 09:11
- Wszystko jest możliwe jeśli tylko chcemy, a dobro - kiedy się je dzieli - w fascynujący sposób mnoży się w naszych sercach - mówi Ewa Dados, organizatorka akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
Audio
  • - To jubileuszowa 25. edycja charytatywnego przedsięwzięcia - mówi Ewa Dados, organizatorka akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę (Sygnały Dnia/Jedynka)
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

To jubileuszowa 25. edycja charytatywnego przedsięwzięcia. - Wszystko rozpoczęło się od mojego spotkania z małym dziesięcioletnim chłopcem, słuchaczem dobranocki, którą prowadziłam - wspomina historię akcji Ewa Dados. 

- To on, kiedy poprosił, aby pomóc mu w jakiś sposób, nie chciał pieniędzy. Od tamtej pory doszliśmy do wniosku - wolontariusze i społeczny komitet, który tworzy akcję w każdej miejscowości, że nie dotykamy pieniędzy - podkreśla organizatorka.

Akcja zrodziła się w Lublinie na antenie Radia Lublin w 1993 roku, by nieść pomoc, serce i troskę najmłodszym i słabszym, zdążyć z radością na czas Świąt Bożego Narodzenia, łączyć pokolenia, serca. 

Podczas akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, zabawki, żywność długoterminowa (mąka, cukier, kasze, makarony, herbaty, kawy, kakao, puszki), środki czystości, zeszyty, książki, ciepła odzież, czapki, rękawiczki i szaliki.

W niedzielę, 26 listopada, specjalny sztab otwarty będzie również w gmachu Polskiego Radia w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke i Wiesław Molak

Goście: Ewa Dados (pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę")

Data emisji: 24.11.2017

Godzina: 8.16

pr/ag

Czytaj także

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Rejestracja sztabów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 13:10
Ponad 100 sztabów zarejestrowało się na internetowej stronie Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, a kolejne 120 czeka na rejestrację - mówi inicjatorka i koordynatorka akcji, Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25. edycja akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 17:18
Gościem audycji "Sygnały dnia" będzie Ewa Dados, która opowie o Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
rozwiń zwiń