X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: może Komisja Europejska chce zablokować dialog z Polską?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 23:59
- Zastanawia mnie, dlaczego akurat teraz, po dwóch latach sporów, Komisja Europejska chce tę "broń atomową" wytoczyć. Być może ktoś jest zainteresowany, żeby ten dialog i większe zrozumienie polskiego stanowiska ze strony partnerów z UE zablokować - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Audio
  • Jarosław Sellin o ewentualnym uruchomieniu przez KE art. 7 unijnego traktatu wobec Polski (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki nie widzi uzasadnienia dla procedury uruchomienia przez Komisję Europejską wobec Polski artykułu 7 ust. 1 traktatu UE. Decyzja w tej sprawie ma zapaść dziś.

- Co takiego się stało, że akurat teraz się o tym mówi? Przecież dopiero jedna ustawa sądowa została przegłosowana, i to w lipcu. Dwie kolejne jeszcze nie są nawet podpisane przez prezydenta. Jakich argumentów zamierza więc użyć KE? To, że zdecydowaliśmy się, że w takim a nie innym wieku chcemy, żeby sędziowie przechodzili na emeryturę? To jest straszliwe naruszanie praworządności? - zastanawia się Jarosław Sellin.

Jak zwraca uwagę, KE chce sięgnąć po art. 7 unijnego traktatu w sytuacji, gdy "jest nowy premier, był na swoim pierwszym szczycie, odbył kilka rozmów i chce intensywnie dialogować z naszymi partnerami na Zachodzie". Czy przypadkiem nie jest to chęć zablokowania możliwości dialogu, bo widzą, że być może argumenty, które pan premier Mateusz Morawiecki przedstawiał w indywidualnych rozmowach, zaczynają do niektórych przywódców Zachodu docierać? - sugeruje wiceminister kultury.  

Jarosław Sellin komentował również w audycji decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Stanisława Koguta i prokuratorskie zarzuty dla Franciszka J. w związku z agresywnym zachowaniem wobec dziennikarki TVP. Mówił też, jak wyglądają prace nad ustawą o dekoncentracji mediów.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 20.12.2017

Godzina emisji: 7.17

pg/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co oznacza uruchomienie przez KE art.7. wobec Polski?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 11:16
Unijni komisarze zdecydowali o wysłaniu wniosku do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. Dr Piotr Wawrzyk, adiunkt w Instytucie Europeistyki na Wydziale Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, wyjaśniał w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl - jak wygląda procedura uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio nieoficjalnie: projekt decyzji KE zakłada uruchomienie artykułu 7. przeciwko Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 21:28
Jest projekt decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu przeciwko Polsce artykułu 7. unijnego traktatu - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Dokument trafi w środę na posiedzenie Komisji, ale to komisarze podejmą ostateczną decyzję. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy KE uruchomi art. 7 przeciwko Polsce? "Nie jesteśmy z wami na wojnie"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 06:47
- Nie jesteśmy na wojnie z Polską - tak Jean Claude-Juncker odpowiedział na pytanie dotyczące ewentualnego uruchomienia wobec Polski art. 7 unijnego traktatu. Szef Komisji Europejskiej dodał, że w tej sprawie nie wszystkie mosty zostały zerwane.
rozwiń zwiń