X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wigilia Caritas. Ubodzy i samotni przełamią się opłatkiem

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 09:00
24 grudnia w 18 miastach - m.in. w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku i Lublinie - ubodzy, bezdomni i samotni spotkają się przy wigilijnym stole.
Audio
  • Ubodzy i samotni przełamią się opłatkiem (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/wjarek

Coroczna akcja Caritas może zgromadzić niemal 10 tys. osób, dla których to jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny. W tym roku po raz pierwszy Wigilia Caritas odbędzie się na tak dużą skalę.

- Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do osób bezdomnych, samotnych, ale też do wszystkich mieszkańców. Chodzi o to, by tym gestem przełamania się opłatkiem wyrazić życzliwość, jedność i to, że spotykamy się jako jedno społeczeństwo, jedna rodzina - podkreślił w audycji "Sygnały dnia" ks. Marek Dec i przypomniał o innych, nie tylko okołoświątecznych, akcjach Caritas.

- Wsparło nas wielu darczyńców, na nasze konto przyszło ponad milion sms-ów - zaznaczył gość radiowej Jedynki. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ks. Marek Dec opowiedział o pomocy, jakiej Caritas udziela osobom, które straciły dach na głową w wyniku wichur, które przeszły nad Polską.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: ks. Marek Dec (zastępca dyrektora Caritas Polska)

Data emisji: 23.12.2017

Godzina emisji: 8.14

kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Specyfika Polski: niskie zaufanie społeczne połączone z wrażliwością

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 14:00
- W Polsce mamy bardzo niskie zaufanie społeczne, natomiast jesteśmy bardzo wrażliwi. To jest dysonans, widzimy siebie nawzajem, czujemy swoje potrzeby, ale boimy się przekroczyć granicę - mówi Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wolni aż do bólu" – Paweł Kęska

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 09:46
Bez zobowiązań, bez przymusu, bez nadziei i bez przyszłości. W ramach cyklu "Caritas – ludzkie historie" zapraszamy na opowieść o tajemnicy bezdomności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Ubogich. Napełnij tytkę charytatywną!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 10:00
Na 19 listopada przypada pierwszy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. - Ojciec Święty w połowie czerwca tego roku postanowił ogłosić taki dzień, ponieważ brakowało całościowego pochylenia się nad najbardziej pokrzywdzonymi przez życie - mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
rozwiń zwiń