X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Grabiec o sprawie Gawłowskiego: odgrzewany kotlet, dawno wyjaśnione kwestie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 09:17
- Jeżeli wniosek o uchylenie immunitetu jest taki, jak podaje prasa, to wygląda na to, że to są odgrzewane kotlety, dawno wyjaśnione kwestie (…). W odróżnieniu od PiS-u, w Platformie zawsze funkcjonowały bardzo wysokie standardy i ludzie z zarzutami nie pełnili wysokich funkcji państwowych - mówił na antenie radiowej Jedynki Jan Grabiec, rzecznik PO.
Audio
  • Jan Grabiec uważa, że sprawa posła Stanisława Gawłowskiego to "odgrzewany kotlet" (Jedynka/Sygnały dnia)

21 grudnia zatrzymano i przeszukano dwa mieszkania posła PO Stanisława Gawłowskiego. Według nieoficjalnych informacji PAP, śledczy chcą mu przedstawić pięć zarzutów korupcyjnych - chodzi zarówno o pieniądze, jak i np. drogie zegarki. Przygotowano też wniosek o uchylenie immunitetu parlamentarzysty.

Prokuratura oficjalnie informuje jedynie, że przeszukania mają związek z podejrzeniem przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tysięcy złotych w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. Chodzi o śledztwo dot. tzw. afery melioracyjnej i nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

- Nadal marszałek Sejmu nie udostępnił wniosku prokuratora generalnego o uchylenie immunitetu. Nadal nie wiemy jakie zarzuty są stawiane naszemu posłowi. Tak naprawdę poza przeciekami z części mediów żadne zarzuty nie zostały postawione ani sformułowane - podkreślił Jan Grabiec. 

- Zarzuty, jakoby przyjął łapówkę w formie zegarka, okazały się wyssane z palce. Pokazał zdjęcia, na których widać kilka lat wcześniej, jak nosi ten zegarek (…). Prokuratura żadnymi dowodami nie dysponuje, bo tak naprawdę żadne zarzuty nie zostały przedstawione - stwierdził polityk.

Rzecznik PO uważa, że sprawa Gawłowskiego to "odgrzewany kotlet". - Jeżeli wniosek o uchylenie immunitetu jest taki, jak podaje prasa, to wygląda na to, że to są odgrzewane kotlety, dawno wyjaśnione kwestie (…). W odróżnieniu od PiS-u, w Platformie zawsze funkcjonowały bardzo wysokie standardy i ludzie z zarzutami nie pełnili wysokich funkcji państwowych - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Jan Grabiec (rzecznik Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 29.12.2017

Godzina emisji: 8.15

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak