X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polska będzie potęgą autobusów elektrycznych?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 12:00
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin chce, by do 2020 roku na ulice polskich miast wyjechało tysiąc autobusów elektrycznych zaprojektowanych i wyprodukowanych w naszym kraju. - To nie są deklaracje futurystyczne - podkreśla.
Audio
  • Czy Polska będzie potęgą autobusów elektrycznych? (Sygnały dnia/Jedynka)
Polski autobus elektryczny w Olsztynie
Polski autobus elektryczny w OlsztynieFoto: Shutterstock/Martyn Jandula

Program budowy polskich autobusów elektrycznych ma kosztować 2,2 mld zł. Wsparcie przekazywane będzie samorządom, do tej pory do programu zgłosiło się 26 z nich.

- To miasta o różnej wielkości; metropolie takie jak Warszawa, Zielona Góra, Lublin, Kraków, Katowice, ale także miasta, które dziś w ogóle nie mają transportu publicznego, ale zachęcone programem i swoim własnym rozwojem mówią: "chcemy mieć autobusy i to od razu elektryczne"- wyjaśnia wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak podkreśla Jarosław Gowin, celem przedsięwzięcia jest to, by Polska stała się europejskim liderem produkcji autobusów bez emisyjnych.

Program realizują Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na jak wysokie dofinansowania mogą liczyć samorządy? Ile kosztuje jeden elektryczny autobus? Gdzie trafią pierwsze takie pojazdy? O tym w nagraniu.

A Ministerstwo Rozwoju pracuje nad uruchomieniem programu produkcji polskich osobowych samochodów elektrycznych. Elektromobilność ma być jednym z priorytetów rządu Mateusza Morawieckiego.

***

Prowadzą: Piotr Gociek i Daniel Wydrych

Materiał przygotował: Aleksander Ziemiańczyk

Data emisji: 2.01.2018

Godzina emisji: 6.33

Materiał wyemitowano w audycji Sygnały dnia.

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin o samorządach: nigdy taki scenariusz nie był brany pod uwagę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 08:03
- Są przykłady, w kórych władze centralne starają się korygować sposób działania administracji samorządowej. Natomiast nie wydaje mi się, żeby skala tych korekt uzasadniała tezę o ograniczaniu kompetencji samorządu - powiedział w radiowej Jedynce wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczny, ekologiczny i ekonomiczny transport publiczny

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 20:00
Nawet 600 ekologicznych autobusów nowej generacji może trafić na ulice polskich miast już w 2020 roku. W ramach programu "Bezemisyjny transport publiczny" Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało porozumienia z przedstawicielami 24 samorządów 
rozwiń zwiń