X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: nie ma szans na nałożenie sankcji wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 08:35
- Uruchomienie procedury wynikającej z artykułu 7. traktatu unijnego nie ma większego znaczenia dla Polski i polskich władz - powiedział na antenie Jedynki wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o art. 7 (Sygnały dnia/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę wynikającą z artykułu 7. unijnego traktatu. Komisja wysłała wniosek do unijnych krajów o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. Jak twierdzą przedstawiciele komisji, uruchomienie wobec Polski unijnego postępowania ma związek z przyjęciem przez polski Sejm ustaw reformujących sądownictwo.

- Nie ma sensu dyskutować o art. 7, bo to, czy on będzie uruchomiony nie ma żadnego znaczenia w sensie politycznych następstw. To będzie wrzawa medialna, ale żadnych realnych konsekwencji dla Polski nie będzie. Zresztą do sankcji trzeba jednomyślności - powiedział Ryszard Czarnecki.

Wiceszef Parlamentu Europejskiego dodał, że "prezydencja bułgarska, która jest od 1 stycznia, odwołuje się w swojej działaności do jedności i do tego, że trzeba razem pokonywać problemy". - Myślę, że temat sankcji nie będzie zbyt szybko poruszany. Sofia doskonale wie, że to będzie dzielić Unię Europejską, a sukces prezydencji bułgarskiej będzie zależał od tego, czy ta Unia się nie podzieli - dodał Czarnecki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Czarnecki (eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef PE)

Data emisji: 04.01.2018

Godzina emisji: 7.15

koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Stanowisko Polski się nie zmieni: rząd RP nie chce przyjmować ludzi spoza Europy"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 08:30
Koncepcja przymusowej relokacji upadła, zastąpiła ją dobrowolność, ale kraje UE będą namawiane, by w ramach europejskiej solidarności przyjmować uchodźców. Jednak, jak zaznaczał Ryszard Czarnecki goszcząc w radiowej Jedynce, mimo to w tej kwestii pojawiły się już pierwsze naciski.
rozwiń zwiń