X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: Andrzej Duda miał wpływ na rekonstrukcję rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 08:25
Pan prezydent powołuje przecież w skład Rady Ministrów, a więc niewątpliwie miał wpływ na to, co dziś się wydarzy - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak o rekonstrukcji rządu. 
Audio
  • Mariusz Błaszczak o zmianach w polskiej policji (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek, o godz. 12 - jak poinformowała prezydencka kancelaria - prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapowiadała wcześniej, że we wtorek "ostatecznie kończy się proces rekonstrukcji". 

- Spekulacji jest mnóstwo. Ja rozumiem, że to najważniejsza wiadomość dziś - stwierdził Mariusz Błaszczak. - To przywilej i obowiązek premiera, żeby na ten temat mówił - dodał gość Jedynki, unikając odpowiedzi o na pytanie o zmiany w rządzie. Szef MSWiA. Błaszczak przyznał jednak, że prezydent niewątpliwie miał duży wpływ na obsadę Rady Ministrów. 

Mariusz Błaszczak mówił też o zmianach zachodzących w polskiej policji. - To jest modernizacja na wzór procesu, który był przeprowadzany na podstawie ustawy rządu pana premiera Jarosława Kaczyńskiego - wyjaśnił. Dodał, że plan obliczony jest na 4 lata i przeznaczono na niego 9 mld 200 mln zł. 

- W trzech garnizonach - stołecznym, dolnośląskim i podlaskim trwa program pilotażowy dotyczący kamer na mundurach policjantów - poinformował minister. Pochwalił też pracę dzielnicowych, którzy 90 proc. czasu służby spędzają, obchodząc swoje regiony, a mieszkańcy mają z nimi ułatwiony kontakt.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 9.01.2018

Godzina emisji: 7.39

fc/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: decyzje premiera dotyczą spraw organizacyjnych i personalnych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 09:17
Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. - Zostały one wypracowane w ramach konsultacji ze ścisłym kierownictwem politycznym PiS i w porozumieniu z panem prezydentem - powiedział w "Sygnałach Dnia" Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: Polska jest krajem coraz bezpieczniejszym

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 12:34
Liczba przestępstw kryminalnych w 2017 roku wyniosła 490 tys., rok wcześniej było to 518 tys. - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak po naradzie kadry kierowniczej policji, która odbyła się w poniedziałek w Szczytnie.
rozwiń zwiń