X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Zgorzelski: skierujemy sprawę nowelizacji Kodeksu wyborczego do Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 09:42
- W czasie wczorajszego spotkania oznajmiliśmy prezydentowi, że kierujemy sprawę nowelizacji Kodeksu wyborczego do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział na antenie Jedynki poseł PSL Piotr Zgorzelski.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o spotkaniu z prezydentem ws. nowelizacji Kodeksu wyborczego (Sygnały dnia/Jedynka)

Przygotowana przez PiS i uchwalona przez parlament ustawa wydłuża między innymi kadencję samorządów z 4 do 5 lat, wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zmienia się też sposób wyłaniania sędziów do Państwowej Komisji Wyborczej. Siedmiu na dziewięciu z nich ma być powoływanych przez Sejm, po jednym przez Trybunał Konstytucyjny i Naczelny Sąd Administracyjny. 

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał we wtorek o prawie wyborczym z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i posłem Piotrem Zgorzelskim. Po spotkaniu szef Ludowców mówił, że rozwiązania przyjęte w ustawie są dla nich nie do przyjęcia. Chcieli, by Andrzej Duda zawetował nowelizację.

- Prezydent przekonany jest, że ustawa, którą przyjął Sejm w ubiegłym tygodniu, jest dobra. My mieliśmy inne zdanie, ale dowiedzieliśmy się od prezydenta, że zdecydował się ją podpisać. Konsekwentnie powiedzieliśmy więc, że kierujemy sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Powiedzieliśmy jasno, że będziemy chcieli, by zostali wyłączeni sędziowie "dublerzy" - mówi

Gość jedynki dodał, że "to, co było dla nas pozytywne, to fakt, że prezydent w sposób aktywny uczestniczył w trakcie procesu legislacyjnego, w kształtowaniu tej ustawy". - Jego zasługą jest np. to, że głosowanie korespondencyjne, mimo że częściowo, zostało przywrócone - dodał Zgorzelski.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 8.15

koz 

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PSL nie przekonało prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 19:32
Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Piotr Zgorzelski spotkali się we wtorek (16.01) z prezydentem Andrzejem Dudą i starali się go nakłonić, by zwetował nowellizację Kodeksu wyborczego.
rozwiń zwiń