Stanisław Karczewski: głosowanie 11 listopada ws. konstytucji to zły pomysł

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 08:32
- Napisana 20 lat temu przez środowiska lewicowe konstytucja z pewnością wymaga zmiany - przyznał w radiowej Jedynce marszałek Senatu. Jednak w ocenie Stanisława Karczewskiego zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę termin głosowania, przypadający na 11 listopada, jest nieodpowiedni.
Audio
  • Marszałek Senatu Stanisław Karczewski o zmianie konstytucji (Sygnały dnia/Jedynka)

Wczoraj Stanisław Karczewski rozmawiał na temat planowanego referendum z prezydenckim ministrem Pawłem Muchą.

Marszałek Senatu pytany był o szczegóły spotkania w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki. Jak przyznał Stanisław Karczewski, póki co nie padły żadne konkretne deklaracje. - Rozmawialiśmy o dacie i liczbie pytań. Jedynym ustaleniem było to, że się spotkamy za dwa tygodnie - mówił marszałek Senatu. - Z całą pewnością konstytucja, która ma dwadzieścia lat, wymaga zmiany. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką debatę należy prowadzić - mówił.

- Moje środowisko polityczne nie jest zachwycone tą datą, bo jest ona ważna dla Polaków. Chcemy żebyśmy świętowali w tym okresie. Nie chcielibyśmy by referendum odbyło się jedenastego listopada, ale zobaczymy. Będziemy rozmawiać, za dwa tygodnie kolejne spotkanie - powiedział marszałek.

Ponadto w rozmowie marszałek Stanisław Karczewski odniósł się do zastrzeżeń opozycji do zmian w ordynacji wyborczej oraz do kwestii związanych z immunitetem senatora Stanisława Koguta.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Karczewski (Prawo i Sprawiedliwość, marszałek Senatu)

Data emisji: 18.01.2018

Godzina emisji: 7.16

dad/kh

Zapis rozmowy

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk: zleciłem pięć ekspertyz dot. oszacowania strat Polski podczas II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 14:45
Zleciłem przygotowanie pięciu, kolejnych ekspertyz dot. strat poniesionych przez Polskę podczas II wojny światowej - powiedział PAP poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS). Dodał, że ich celem będzie m.in. oszacowanie strat ludzkich i materialnych oraz utraconego przez Polskę potencjału demograficznego.
rozwiń zwiń