X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: lojalność wobec Polski jest dla mnie ważniejsza od stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 09:15
- Lojalność wobec Polski jest dla mnie ważniejsza niż utrzymanie stanowiska - powiedział na antenie Jedynki wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o swojej przyszłości na stanowisku wiceszefa PE (Sygnały dnia/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziś konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego zdecyduje o odwołaniu eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości, Ryszarda Czarneckiego, z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu. Wnioskowali o to szefowie czterech grup politycznych parlamentu po wypowiedziach Ryszarda Czarneckiego o Róży Thun. 

- Moje wypowiedzi, to ocena zjawisk historycznych, które oceniam negatywnie. Wypowiedzi polityków opozycji, którzy korzystają z kamer zachodnich stacji telewizyjnych i umiędzynarodowiają nasze wewnętrzne sprawy zasługują na krytykę. Moja negatywna ocena tych osób, które atakują własną ojczyznę i podnoszą rękę na własny kraj, głosują za antypolskimi rezolucjami, pozostaje niezmienna - powiedział Ryszard Czarnecki.

Wiceszef PE dodał, że "większość w Parlamencie jest faktem, ale mając do wyboru obronę stanowiska za cenę zaprzeczenia swoim poglądom, lub też za cenę utraty stanowiska, wybieram obronę interesów mojego kraju". - Stanowisko jest pewnym instrumentem wpływania na opinię międzynarodową, ale jest znacznie mniej ważne niż lojalność wobec własnego narodu. Chciałem podziękować wszystkim, którzy mnie bronią, i którzy mają świadomość, że tu nie chodzi tylko o Ryszarda Czarneckiego, ale o uderzenie w Polskę - dodał Czarnecki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Czarnecki (eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef PE)

Data emisji: 18.01.2018

Godzina emisji: 8.15

koz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Politycy totalnej opozycji, którzy donoszą na własny kraj zasługują na potępienie"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 09:51
Obojętnie od konsekwencji, zawsze będę krytykował tych, którzy podnoszą rękę na własny kraj - powiedział wiceszef PE Ryszard Czarnecki (PiS), odnosząc się do zapowiedzi złożenia przeciwko niemu pozwu przez europosłankę PO Różę Thun.
rozwiń zwiń