X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 11:16
Trwają ferie zimowe. To właśnie w tym czasie najczęściej dochodzi do wypadków na zamarzniętych rzekach, jeziorach i stawach. O zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i młodzież bawiące się w pobliżu zbiorników wodnych apelują strażacy.
Audio
  • Rozmowa z Pawłem Frątczakiem z PSP (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak zwrócił uwagę, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest zawsze niebezpieczne.

- Zawsze podkreślamy i będziemy podkreślać - niezależnie od temperatur, które występują na zewnątrz - nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie - powiedział gość Jedynki. - Zapominamy o tym, że lód nie jest miejscem do sportów zimowych - dodał.

Od początku tego roku strażakom udało się uratować 7 osób, ale w wyniku utonięcia po załamaniu się lodu zginęło już 12. Do jednego z takich wypadków doszło we wtorek, w Skarbimierzu na Opolszczyźnie, gdzie do wody wpadło dwoje nastolatków. Chłopca, który przebywał pod wodą ponad godzinę, nie udało sie uratować.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Pawłem Frątczakiem, który mówił także, jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla oraz o coraz silniejszych wichurach w Polsce.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Frątczak (st. brygardier, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej)

Data emisji: 18.01.2018

Godzina emisji: 8.40

kh/kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: fundusz klęskowy w przyszłym roku będzie wyższy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 08:28
- Po nawałnicach wciąż jeszcze mamy do czynienia z sytuacją zagrożenia powodziowego, szczególnie wokół jeziora Drużno - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia". 
rozwiń zwiń