X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Punkty karne 2018. Ważne zmiany dla kierowców

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 12:24
Mandat i do tego punkty karne? Ta druga kara jest surowsza dla kierowców, ponieważ po przekroczeniu limitu punktów karnych traci się prawo jazdy i trzeba ponownie zdawać egzamin. A zdarza się też, że kierowcy podczas jednego zatrzymania dostają maksymalną liczbę punktów.
Audio
  • Punkty karne 2018. Ważne zmiany dla kierowców (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zbigniew Guzowski/shutterstock.com

- Jeśli ktoś obecnie przekroczy limit punktów karnych, to jest kierowany na sprawdzenie kwalifikacji, natomiast od 4 czerwca 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy, które zmienią sposób postępowania z kierowcami. Nie będzie już podziału na tzw. "młodego" i "starego" kierowcę, liczba punktów dla wszystkich wyniesie 24 - mówi nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Kolejna zmiana to koniec sumowania punktów karnych. - Jeśli ktoś jednocześnie popełni kilka wykroczeń, to na mandacie od czerwca zobaczy nie więcej niż 10 karnych punktów. Jeśli komuś zdarzy się przekroczenie 24, nie będzie miał z automatu zatrzymanego prawa jazdy. Będzie natomiast kierowany na kurs reedukacyjny- mówi gość Jedynki.

- Ale jest haczyk - dodaje - przez 5 lat taki kierowca jest baczniej obserwowany i jeżeli znowu zdarzy mu się przekroczenie 24 punktów karnych, pojawiają się schody, a właściwie przepaść, ponieważ starosta cofa mu uprawnienia i osoba ta musi przejść kurs od nowa tak, jakby nigdy prawa jazdy nie miała - podkreśla nadkomisarz.

Czy to dobre zmiany dla kierowców? Na to pytanie odpowiedział Tomasz Pióro z Polskiego Towarzystwa Kierowców. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Materiał: Klaudia Porębska

Gość: nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Tomasz Pióro (Polskie Towarzystwo Kierowców)

Data emisji: 22.01.2018

Godzina emisji: 6.33

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja dostała terminale płatnicze. Pierwsze urządzenia trafiły do Opola

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:40
Piraci drogowi za mandat będą mogli zapłacić... kartą. Opolscy policjanci jako pierwsi w kraju dostali terminale płatnicze. Na razie to program pilotażowy, ale jeśli się sprawdzi, urządzenia trafią do jednostek w całym kraju.
rozwiń zwiń